Ekrem İmamoğlu sitem etti: Bize köstek olmak değil, destek olsunlar

Ekrem İmamoğlu sitem etti: Bize köstek olmak değil, destek olsunlar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki KİPTAŞ, temeli 13 Aralık 2021 ’de atılan Türkiye ’nin en ucuz sosyal ev projesi “Tuzla Aydınlık Evler” projesinin hak sahiplerini, noter huzurunda yapılan kura.

Ekrem İmamoğlu sitem etti: Bize köstek olmak değil, destek olsunlar
Editör: 15Haber
13 Ocak 2022 - 14:04
Ekrem İmamoğlu sitem etti: Bize köstek olmak değil, destek olsunlar,

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki KİPTAŞ, temeli 13 Aralık 2021 ’de atılan Türkiye ’nin en ucuz sosyal ev projesi “Tuzla Aydınlık Evler” projesinin hak sahiplerini, noter huzurunda yapılan kurayla belirledi.

312 ev, 21 ticari bölge ve 1 kreşten oluşacak projenin kura çekim töreni, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ’nun katılımıyla, Zeytinburnu ’ndaki KİPTAŞ Genel Müdürlük binasında gerçekleştirildi.

Ekrem İmamoğlu, kura çekiminden önce yaptığı konuşmasında, şu ifadeleri kullandı:

*39 ilçe belediyesini de İstanbul Büyükşehir Belediyesi ’nin güvenilir iştiraki KİPTAŞ ’ın süreci olarak bir parçası olma duygusu içinde olan her belediyemizde bizim de işbirliğine eğlence ediyoruz.

*Bize köstek olmak yok, yardım olsunlar. Bakın ben nereye gitsem o ilçenin belediye başkanını davet ediyorum.

*Nereye gitsem esas atma törenine ağırlama ediyorum. Nereye gitsem başlangıç törenine veya anahtar teslim törenine o ilçenin belediye başkanını gösteri ediyorum” dedi.

* Yani oradaki ilçe belediye başkanı da halkın oyuyla seçilmiş bir belediye başkanı, ben de halkın oyuyla seçilmiş, büyükşehir belediye başkanıyım.

*Birbirimize saygı üreteceğiz, birlikte halkımıza iş üreteceğiz. Bu meslek üretme hususunda 39 ilçe belediyemizi bizimle işbirliği yapmaya yine misafir etme ediyorum.

*O vakit vatandaşın gözünde daha itibarlı ve bir sonraki seçimde daha manalı bir şekilde vatandaşla buluşabilecek bir konumda oluruz daima birlikte.

*Bu yönüyle özellikle bazı süreçlerimize özel dava açma çabasında olan, engelleme çabasında olan, bir şeyler üretme çabasında olan belediye başkanlarımızın şu anki yaratılmak istenen bize karşı şahsıma ve yönetimimize karşı yaratılmak istenen siyasi türbülansın içine kapıldıklarını hissediyorum.

*Vazgeçsinler, o türbülans kendilerine hasar verecek. O türbülansa kapılanlar bir sonraki seçimde inansınlar ki vatandaşın huzuruna çıkıp oy bile isteyemeyecekler. Bıraksınlar işi üretsinler, iş üretenin yanına olsunlar.

*Üretmediğimiz hususa karşı gelsinler, bu kişiler, bu şahıslar hangi belediye başkanları olduklarını kendileri iyi biliyorlar.

*Onlara buradan çağrı yapıyorum. Bizim de iş üretme konusunda özel mücadele göstersinler.

“BU ŞEHRİN 16 MİLYON İNSANINI MUTLU EDECEĞİZ”

İstanbul ’a iş üretmeye devam edeceklerine aksan yapan İmamoğlu, “İstanbul ’un her hususunda; sosyal konuttan altyapısına, dünyanın en fazla metro yapan şirketinden İstanbul ’a en fazla bir dönemde yeşil alan kazandıran belediyesine varıncaya kadar, her hususta titiz bir idare olmaya devam edeceğiz. Ve günün sonunda biz, bu şehrin 16 milyon insanını mutlu edeceğiz. Bir avuç insanı mutlu etme çabasında asla olmadık, olmayacağız” dedi.

KURA ÇEKİMİ YAPILDI

Semt sakinleri, sağlık çalışanları, şehit ve gazi yakınları ile engelli vatandaşlar aralarında öncelikli kategori sıralaması için kura çekildi. Kurada ilk olarak engelli vatandaşlar, sonrasında sağlık çalışanları, şehit ve gazi yakınları ile semt sakinleri öncelikli kategori sıralaması yapıldı.

Kategoriler belirlendikten daha sonra hak sahiplerini saptamak için kura çekimi gerçekleştirildi.

Projede ortalama satışa başlıca brüt alanları 88 metrekare olan 210 adet 2+1 kapalı mutfak daire, 79 metrekare olan 40 adet 2+1 açık mutfak daire, 104 metrekare olan 71 adet 3+1 daire almak üzere toplam 21 bloklu 321 ev, 21 işyeri ve 1 çocuk yuvası bulunuyor.

Ekrem İmamoğlu sitem etti: Bize köstek olmak değil, destek olsunlar, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum