EGO Genel Müdürlüğü, otobüs kazasındaki iddialara ilişkin açıklama yaptı

EGO Genel Müdürlüğü, otobüs kazasındaki iddialara ilişkin açıklama yaptı, Gündem Haberleri.

EGO Genel Müdürlüğü, otobüs kazasındaki iddialara ilişkin açıklama yaptı
Editör: 15Haber
11 Mayıs 2022 - 00:21
EGO Genel Müdürlüğü, otobüs kazasındaki iddialara ilişkin açıklama yaptı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

22 Aralık 2021 tarihinde Ankara ’nın Sincan ilçesinde BENLIK otobüsünün bariyerlere çarpması sonucu 1 birey hayatını kaybetmiş, 29 kişi yaralanmıştı.

Yaşanan olayla ilgili izah etme yapan BENLIK Genel Müdürlüğü bazı gazete ve sosyal medya hesaplarında yer alan, ‘Şoförün uyuşturucu madde kullandığı ’ iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirtti.

EGO Genel Müdürlüğü ’nün açıklamasında şöyle denildi:

*22 Aralık 2021 tarihinde Sincan-Ayaş Yolu ’nun Yenikent girişi mevkiinde meydana gelen ölümlü ve yaralamalı trafik kazasına karışan Kuruluşumuz otobüsünü kullanan şoför personelin sentetik uyuşturucu madde kullandığı ve BENLIK Genel Müdürlüğünce bu olayın ört bas edilmeye çalışıldığı yönündeki haber ve paylaşımlar, mesnetsiz olup muhakkak gerçeği yansıtmamaktadır.

*Öncelikle bilinmelidir ama kazanın gerçekleştiği tarih itibarıyla ilgili vasıta sürücüsü hakkında Kuruluşumuzca başlatılan yönetimle ilgili soruşturma işleminin yanı sıra Adli makamlarca başlatılan hukuki sürece de müdahil olunmakla birlikte devam eden yargılama süreci hassasiyetle peşine düşüp takip edilmektedir.

“SÜRÜCÜNÜN KAN VE İDRARINDA UYUŞTURUCU MADDEYE RASTLANMADI”

*Ayrıca dava dosyasına ilişkin iddianamede, sürücünün kan ve idrarında uyuşturucu maddeye rastlanılmadığı belirtilmiştir. Sürücü hakkında “Taksirle bir kişinin ölümüne ve aniden fazla kişinin yaralanmasına sebebiyet atamak” suçundan açılan dava ise devam etmektedir.

6 AYLIK İNCELEME BAŞLATILDI

*Şoför personelin uyuşturucu madde kullanıp kullanmadığının tespitine ilişkin olarak ise; Kuruluşumuz EGO Genel Müdürlüğünde hizmet alımı sözleşmesi gereği BUGSAŞ sürücü personeli olarak istihdam edilen personelin ilgili işyeri göre bir haftalık durumu bildiren kan ve idrar tahlili kitleri yerine, “Saç örneğinden 6 aylık uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanımını gösteren” kitler, tedarik edilerek deneme uygulamalarına başlanılmıştır. Bundan sonraki işlem içerisinde de uygulamanın devamı planlanmaktadır.

“İŞ AKDİ SONA ERDİRİLDİ”

*Bugüne değin yapılan testlerde tahlil sonucu artı meydana çıkan şoför personelin meslek akitleri sona erdirilerek Kuruluşumuzla ilişikleri kesilmiştir.

EGO Genel Müdürlüğü, otobüs kazasındaki iddialara ilişkin açıklama yaptı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum