EGM'den milletvekili ve polis arasındaki tartışmaya ilişkin açıklama

EGM'den milletvekili ve polis arasındaki tartışmaya ilişkin açıklama, Gündem Haberleri.

EGM'den milletvekili ve polis arasındaki tartışmaya ilişkin açıklama
Editör: 15Haber
19 Haziran 2022 - 18:08
EGM'den milletvekili ve polis arasındaki tartışmaya ilişkin açıklama, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

EGM ’den yapılan yazılı açıklamada, uzun zamandır Türk Polis Teşkilatına sistematik bir şekilde saldırılar yapıldığı belirtilerek,

“Bu bağlamda, geçtiğimiz günlerde önce 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ’nde bir grup milletvekilinin izinsiz, gayri yasal bir şekilde pankart asarken, kendisini engellemeye çalışan polis memuruna yapmış olduğu hakaretler cümbür cemaat göre biliniyor.

Yine yakın vakit önce terör örgütü elebaşının iddiaya göre tecritinin sonlandırılması için örgüt yandaşlarının tüm Türkiye ’de gerçekleştirmek istediği yürüyüş engellenmiştir.

Bu sırada İstanbul Kadıköy ’de bir milletvekilinin polisimize yumruk atması da herkesin malumudur. Bu ve buna aynı hakaret ve davranışlar sadece bu provokasyonlardan birkaç tanesidir” denildi.

‘MİLLETVEKİLİ HAKKINDA KABAHAT DUYURUSUNDA BULUNULACAK ’

Son olarak Ankara Kızılay ’da, Göç İdaresi Başkanlığı ile Sınır Kapıları ve Göçmen Kaçakçılığı Daire Başkanlığı ekiplerinin kontrol yaptığı esnada, bir iş yerinin tabelasında yazar isimle ruhsattaki ismin öbür olduğu, tabelanın da Türk Standardları Enstitüsü standartlarına uymadığının tespit edildiği açıklama edilerek, şöyle denildi:

“Ülkemizde kullanılan tabelalar için belirlenen kurallar çerçevesinde, ‘tanıdık olmayan dilde ifadenin yer aldığı tabelalarda tanıdık olmayan dildeki ifadeler Türkçe ifadelerin yüzde 25ini geçmeyecek büyüklükte puntolarla yazılması gerekmektedir ’ hükmü doğrultusunda operasyon tamamlanmak istenirken, içeride yer alan milletvekili dışarı çıkarak, polislerimizin kanuna ve hukuka uygun olarak yaptığı işlemi provoke ederek engellemeye çalışmıştır.

Laf konusu milletvekilinin yasal çerçevede yapılan bu işlemi, meslek yeri sahibinin uyruğuna bağlayarak siyasi bir zemine çekmeye çalışarak ırkçılık yapıldığını iddia etmesi de öbür bir garabettir. Teşkilatımıza yönelik düşmanlığı herkesçe aşina milletvekili, denetleme sırasında polisimize keza bedensel ayrıca sözlü hakaretlerde bulunmuştur.

Milletvekilinin bu hakaretlerine ekiplerimiz tarafından sabırla karşılık verilmiş ve hukuka anomali oluşturan olaya personelimizce dürüst şekilde müdahale edilmiştir. Oysa milletvekilinin hakaretlerini ısrarla devam ettirmesi ve parmak sallayarak personelimizi korkutma etmesi üzerine bir polis amirimiz istemediğimiz bir şekilde karşılık vererek, tatsız bir sözcük kullanmıştır.

Sadece kullandığı bu sözcük bizi üzmüş olup, konuyla ilgili tahkikat başlatılmış ve ilgili personele gerekli uyarılarda bulunulmuştur. bununla birlikte söz konusu milletvekili hakkında görevi başındaki memura karşın tahrik, hakaret ve tehdit gerekçesiyle suç duyurusunda bulunulacaktır.

Ülkemizde deri renginden ve uyruğundan dolayı hiç kimseye ayrı bir davranış takınılması söz konusu olmamasına karşın kanun dışılığı örtmek amacıyla iş yeri sahibince dile getirilen ‘tenimden dolayı böyle davranıyorlar ’ iftirası da bu oyunun öteki bir parçasıdır. Keza bu konuda da kabahat duyurusunda bulunulacaktır.”

EGM'den milletvekili ve polis arasındaki tartışmaya ilişkin açıklama, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. EGM'den milletvekili ve polis arasındaki tartışmaya ilişkin açıklama haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum