Edremit'te Ahilik Haftası kutlandı , BALIKESİR haberleri

Son Dakika BALIKESİR haberleri: Ahilik kültürünün yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması amacıyla 12-18 Eylül tarihleri arasında kutlanan Ahilik Haftası, Edremit ilçesinde çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Edremit'te Ahilik Haftası kutlandı
, BALIKESİR haberleri
Editör: Derya Demir
06 Ekim 2022 - 20:36
Edremit’te Ahilik Haftası kutlandı , BALIKESİR haberleri, BALIKESİR İlinin anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Ahilik kültürünün yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması amacıyla 12-18 Eylül tarihleri arasında kutlanan Ahilik Haftası, Edremit ilçesinde çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Edremit esnaf odası başkanlıkları ve Edremit Mesleki Eğitim Merkezi işbirliği ile düzenlenen 35. Ahilik Haftası Kutlama programı Edremit Vergi Dairesi önünden Cumhuriyet Meydanına kortej yürüyüşü ile başladı.
Cumhuriyet Meydanında düzenlenen 35. Ahilik Haftası Kutlama töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Program dahilinde günün anlam ve önemini belirten konuşma Edremit Ayakkabıcılar Odası Başkanı Alaaddin Akçeşme tarafından gerçekleştirildi.
35. Ahilik Haftası kutlama töreninde konuşan Edremit Kaymakamı Ahmet Odabaş; Ahi Evran-ı Veli’nin “Hak ile sabır dileyip bize gelen bizdendir, Ahlak ile çalışıp bizi geçen bizdendir” sözünü anımsatarak, Osmanlı’nın 600 yıl ayakta kalmasında önemli rolü olan Ahilik kültürünün önemine değindi.
Ahilik anlayışını bugün de devam ettirdikleri için tüm esnafa teşekkür eden Kaymakam Odabaş; “Tüm esnaflarımızın Ahilik haftasını tebrik ediyorum, kendilerine bol kazançlı, bereketli, sağlıklı ömürler diliyorum” dedi.
Konuşmaların ardından Kur’ân-ı Kerîm tilaveti okunarak, ahilik yemin töreni gerçekleştirildi. Akabinde şed kuşanma töreninin gerçekleştirildiği programda efeler tarafından sergilenen gösteri izleyicilerin beğenisine sunuldu.
Edremit’te Ahilik Haftası kutlandı
Edremit’te Ahilik Haftası kutlandı
Edremit’te Ahilik Haftası kutlandı
Edremit’te Ahilik Haftası kutlandı
Edremit’te Ahilik Haftası kutlandı
Edremit’te Ahilik Haftası kutlandı

Detaylı bir şekilde, Edremit’te Ahilik Haftası kutlandı , BALIKESİR haberleri başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. BALIKESİR ilinde olan haber gibi, benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz. Ayrıca Yerel Haberler sayfasını kontrol edebilirsiniz. Tüm illeri ayırarak okuya bilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum