Edirne'de soydaş hekimlere eğitim

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı, "Balkanlardaki Türk Doktorlarına Sünnet Cerrahisi Eğitimi" kursu düzenledi. Türk Üroloji Derneği ve Türkiye Üroloji Akademisi'nin katkılarıyla düzenlenen eğitimlere Bulgaristan'dan akraba doktorları katıldı.

Edirne'de soydaş hekimlere eğitim
Editör: Derya Demir
08 Ağustos 2022 - 18:15
Edirne’de soydaş hekimlere eğitim, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı, “Balkanlarda Türk Doktorlarına Sünnet Cerrahisi Eğitimi” kursu düzenledi. Türk Üroloji Derneği ve Türkiye Üroloji Akademisi'nin katkılarıyla düzenlenen eğitimlere Bulgaristan'dan akraba doktorları katıldı.
Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi kapılarını Balkanlarda yaşayan diğer doktorlara açtı. Bulgaristan'dan Trakya Üniversitesi'ne gelen ilgili doktorlar, sünnet operasyonu konusunda eğitim aldı ve canlı cerrahi uygulamalarına katıldı. Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İrfan Atakan, sünnetin ne zaman ve kimlere yapılacağı hakkında detaylı bilgi vererek, yenidoğan sünnetini ve ameliyat sonrası dikkat edilmesi gerekenleri anlattı. Doç. Hakan Akdere de sünnet teknikleri ve önemi hakkında açıklamalarda bulundu. Op.Dr.Hakan Çakıcı ise katılımcılara sünnet ameliyatı ve sonrasında gelişebilecek komplikasyonlar hakkında bilgi verdi.
Doç. Hakan Akdere, yoğun ilgi ve talep üzerine bu süreçleri düzenlemeye devam edeceklerini söyledi. Balkanlar'daki tıp meslektaşları için farklı proje ve çalışmalar yürütmeye devam edeceklerini belirten Doç. Hakan Akdere, “Bu eğitimlerin ardından Holep yöntemi ile prostat tedavisi konusunda eğitimler düzenlemeyi planlıyoruz. Ayrıca çocuklarda hemodiyaliz ile ilgili talepler alıyoruz. Bulgar doktor ve hemşirelerimizi burada ağırlamaktan ve onları bu konuda eğitmekten mutluluk duyacağız” dedi.
Trakya Üniversite Hastanesi'nde iki gün süren program, teorik eğitimin ardından Üroloji Anabilim Dalı akademisyenleri eşliğinde canlı vakalar üzerine uygulamalı eğitimle devam etti.

Detaylı bir şekilde, Edirne’de soydaş hekimlere eğitim başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum