E-Devlet şifresiyle dolandırıcılığa dikkat

E-Devlet şifresiyle dolandırıcılığa dikkat, Gaziantep'te hafıza almaz bir dolandırıcılık olayı yaşandı.

E-Devlet şifresiyle dolandırıcılığa dikkat
Editör: 15Haber
20 Kasım 2021 - 11:47
E-Devlet şifresiyle dolandırıcılığa dikkat,

Gaziantep'te hafıza almaz bir dolandırıcılık olayı yaşandı. Gaziantep Güvenlik Müdürlüğüne yan Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, kaliteli dolandırıcılık ihbarı üstüne film sahnelerini aratmayan bir işlem gerçekleştirdi. F.D. isimli şahsın E-Devlet şifresinin çalan A.B, Ş.A, B.G.T ile M.T. isimli 4 kararsız müştekiye ait gayrimenkulün satışını gerçekleştirdiği sırada yakayı ele verdi. Şüpheliler önce şahsın E-Devlet şifresini çaldı daha sonra ise şahsa ait 5 bin 100 metrekare olan gayrimenkulünü mağdur F.D'ye benzeyen bir yardımcı oyuncu kullanarak satışa çıkardı. Şüpheliler 100 bin TL karşılığında bir vatandaştan kaparo alarak satış işlemleri için Şahinbey Tapu Müdürlüğüne başvurdu. Satış işlemlerinin yapıldığı sırada operasyon aranjör Gaziantep Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 4 şüpheliyi yakalayarak gözaltına aldı. Yakalanan şüpheliler hakkında nitelikli üçkâğıt sebebiyle hukuki işlem başlatıldı.

Güvenlik uyardı


Yaşanan dolandırıcılık olayının arkasından yazılı izah etme yapan Gaziantep Güvenlik Müdürlüğü, üçkâğıt olaylarına rağmen belirsiz bir olay yaşanması halinde vatandaşların anında 112 Ivedi Çağrı Merkezine başvurmalarını veya en yakın kolluk birimine gelerek ihbarda bulunmalarının gerektiğini hatırlattı.

E-Devlet şifresiyle dolandırıcılığa dikkat, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum