Düzce 'de meydana gelen deprem Sakarya 'da da hissedildi

Düzce ’de meydana gelen deprem Sakarya ’da da hissedildi, Kandilli Rasathanesi'ne tarafından, Düzce'de saat 15.40'ta meydana gelen depremin büyüklüğünün 5.3, derinliğinin de 13,3 kilometre olarak ölçüldü.

Düzce 'de meydana gelen deprem Sakarya 'da da hissedildi
Editör: 15Haber
17 Kasım 2021 - 18:09
Düzce ’de meydana gelen deprem Sakarya ’da da hissedildi,

Kandilli Rasathanesi'ne tarafından, Düzce'de saat 15.40'ta meydana gelen depremin büyüklüğünün 5.3, derinliğinin de 13,3 kilometre olarak ölçüldü. AFAD ise depremin büyüklüğünü 5, derinliğini ise 18 kilometre olarak açıkladı. Kocaeli, Sakarya, Bolu ve İstanbul elde etmek üzere çevre illerden de hissedilen zelzele, dehşet batmış anlara sebep oldu. Sakarya'da depremin şiddetini hisseden vatandaşlar ise panik halinde kendilerini dışarı attı. Sokak ve sokaklarda yurttaş yoğunluğu oluşurken deprem anı meslek yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Emniyet kamerasına yansıyan görüntülerde, deprem hemen dükkan camının sallanması, vatandaşların panik halinde dışarı çıkması yer alıyor.

Algılayamadık başımız dönüyor sandık

Depremde panikleyerek dışarı çıkan Hatice Kaya, “Dün 1999 depreminden bahsetmiştik ve bugün yer sarsıntısı olunca baya bir etkilendik. Birazcık uzun sallandık anında dışarı çıktık ve daha ardından içeri girdik. İlk zaten çok algılayamadık başımız dönüyor sandık ve klasiktir lambaya bakarak yer sarsıntısı olduğunu anladık ve hemencecik dışarı çıktık” dedi.

Vitrin ve avizeler sallanıyordu

Hatice Sinan, “Yemek Yemek sırasında depreme yakalandık vitrin ve avizeler sallanıyordu. Bizde dışarı çıktık baktığımızda esnaf arkadaşlarımızda dışarıdaydı. Nefret Edilen Şey yaşadık daha sonrasında tekrardan içeri girdik” diye konuştu.

Orkun Kaya - Batuhan Saçar
 

Düzce ’de meydana gelen deprem Sakarya ’da da hissedildi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum