Dünyaca ünlü oyuncu Jacques Perrin hayatını kaybetti

Dünyaca ünlü oyuncu Jacques Perrin hayatını kaybetti, Magazin Haberleri.

Dünyaca ünlü oyuncu Jacques Perrin hayatını kaybetti
Editör: 15Haber
29 Nisan 2022 - 17:11
Dünyaca ünlü oyuncu Jacques Perrin hayatını kaybetti, Magazin Haberleri. İşte o detaylar;

Fransız oyuncu ve film yapımcısı Jacques Perrin 80 yaşında hayatını kaybetti.

Aralarında 'Cinema Paradiso'nun da bulunduğu onlarca filmde önemli rollerde oynayan Jacques Perrin'in öldüğü açıklandı. Perrin'in vefat haberini ailesi duyurdu. Yapılan açıklamada: Perrin'in 21 Nisan günü Paris'te hayatını kaybettiği, rahat içinde öldüğü belirtildi. Haber Global, Jacques Perrin'in hikayesini sizler için derledi. Fransız oyuncu efsane film 'Cinema Paradiso'yla (Cennet Sineması) sinema için ebedi mertebesine ulaşmıştı. Hem 'The Young Girls of Rochefort'ta da muhteşem bir performans sergilemişti.

Jacques Perrin kimdir?
13 Temmuz 1941 tarihinde Paris'te doğan Jacques Perrin, 1950'li yıllarda başladığı kariyerinde 70'ten fazla filmde rol aldı. Fransız sinemasının yanı sıra İtalyan sinemasında da irtifa belirten Perrin çıkışını 1961'de yayınlanan başrolünü Claudia Cardinale ile paylaştığı "Girl with a Suitcase" ile yaptı. Gri saçları ve ses tonu nedeniyle askeri filmlerin de aranan oyuncusu olmuştu. 1965'te "The 317th Platoon", 1977'de "Drummer-Crab" ve 1982'de "A Captains's Honor" filmlerinde rol aldı.

Üç filmin de yönetmeni Pierre Schoendoerffer'di. Keza müzikal filmlerde de rol aldı. Catherine Deneuve ile "The Young Girls of Rochefort"ta oynadı. Donkey Skin'de de tekrar o vardı. Kariyerinin doruk yaptığı film ise Cinema Paradiso oldu. Hayali bir kişilik olan film yönetmeni Salvatore'nin çocukluğunun anlatıldığı filmle büyük sükse yaptı.

Dünyaca ünlü oyuncu Jacques Perrin hayatını kaybetti, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum