'Dün başörtülülerle helalleşiyorlardı, bugün sövüyorlar'

'Dün başörtülülerle helalleşiyorlardı, bugün sövüyorlar', Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Manisa ’nın Kula ilçesindeki programının arkasından Demirci ilçesine geçti.

'Dün başörtülülerle helalleşiyorlardı, bugün sövüyorlar'
Editör: 15Haber
13 Ocak 2022 - 20:10
'Dün başörtülülerle helalleşiyorlardı, bugün sövüyorlar',

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Manisa ’nın Kula ilçesindeki programının arkasından Demirci ilçesine geçti. Bakan Pakdemirli, burada düzenlenen törenle Güveli ve Kuzuköy barajlarını hizmete açtı. Törende konuşan Bakan Pakdemirli, icraatları anlattı.

“TERÖRE GEÇİT VERMEYECEĞİZ”

Şanlıurfa ’daki şehitlere Allah ’tan rahmet dileyen Pakdemirli, şöyle konuştu:

* Cenazede Murat şehidimizin eşi ‘Ben seni yüreğime sığdıramadım, seni kefenlere sığdırmışlar ’ dedi. Içten etkilendim.

* Bu milletin anaları, gelinleri fazla ağladı, fazla inleme yaktı. Bu acıları da unutmadık, yaşatanları da. Hepsinin hesabını sorduk, sormaya devam edeceğiz.

* Dicle ’nin kuzularını, çakallara kaptırmak niyetinde değiliz. Gençlerimize uzanan elleri kırdık, kırmaya devam edeceğiz. Biz, teröriste terörist diyemeyenlerle yol yürümeyeceğiz.

* Sayın Bahçeli ’ye ‘Sarayın sözcüsü ’ diyen Kılıçdaroğlu, dönsün kendine baksın. Kendisi bizatihi Gaz Lambası ’in sözcüsüdür. Bizim şehit analarına, babalarına, eşlerine, çocuklarına sözümüz var. Teröre geçit vermeyeceğiz.

“KEŞKE O POZLARI VERİRKEN ŞEHİTLERİ DÜŞÜNSEYDİN”

Pakdemirli, şunları söyledi:

* Biliyorsunuz, Meclis ’te, PKK ’lılarla resim çektiren bir milletvekili var. Dün şehvetli direktifler yapmış. Ben de diyorum ama, keşke o fotoları çektirirken sen de şehit nişanlılarını düşünseydin. Keşke o pozları verirken sen de şehit sözlülerini, şehit eşlerini de düşünseydin.

* Keşke poz verdiğin o silahlarla, kaç gencimizi şehit ettiler, onu düşünseydin. Bunlar, kuzu postuna bürünmeyi bıraksınlar. Bunun başka açıklaması değil. HDP, sırtını PKK ’ya dayamış. Zillet ittifakı, sırtını HDP ’ye dayamış. o kadar fotoğraf var besbelli, hangisinden ses çıktı. Susuyorlar.

* Sükut, ikrardandır. Susarak, onaylıyorlar. Susmak bir tercihtir. Yani, ‘Safımız da tercihimiz de belirlenmiş ’ diyorlar. Yeter ancak Erdoğan gitsin; biz PKK ile ihanet ilişkisine de gireriz, gönül ilişkisine de diyorlar. İhanet ilişkisi- gönül ilişkisi hiç fark etmez; yılan derisini değiştirir ama huyunu değiştirmez.

“DÜN BAŞÖRTÜLÜLERLE HELALLEŞİYORLARDI, BUGÜN SÖVÜYORLAR”

Muhalefeti eleştiren Bakan Pakdemirli, şöyle konuştu:

* CHP ’nin dini değerlerle kavgası bitmiyor çünkü bunlar ikiyüzlü ve samimiyetsiz. Iddiaya Göre dün başörtülülerle helalleşiyorlardı, bugün sövüyorlar. Yani yalancının mumu, yatsıya da kalmadı.

* CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ne diyordu, ‘Başörtüsü yasağının yanlış olduğunu fazla kere dillendirdim. Onların acılarını anlamalıyız, benzer sorunların yaşanmaması için gelecek vizyonu belirlemeliyiz. ’

* Kemal Kılıçdaroğlu, hızını alamadı, katıldığı televizyon programında, ‘En çok kiminle helalleşmek istiyorsunuz? ’ sorusuna, ‘En fazla başörtülü kızlarla helalleşmek istiyorum. Hata yaptık ’ dedi. Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu. Başkanları bambaşka, vekilleri öbür telden çalıyor.

* Gelişmiş toplumların iki özelliği vardır. İlki bağımsızlık girişim; ikincisi ise zihin ve vicdan özgürlüğü. CHP bu ikisinin de aleyhinde. Bunu da her defasında söylemleriyle doğruluyorlar.

* İşte CHP Manisa Milletvekili Bağımsızlık Özel ’in geçenlerde yaptığı bütün da budur. Orta Çağ zihniyetinin dışavurumudur. Aynı tavrı, 2019 ’da da CHP Manisa Milletvekilli Bekir Başevirgen de yapmıştı. Bunlar Manisa ’ya yakışmıyor.

“ÖNÜMÜZDEKİ SEZON ZEYTİNCİMİZ KAZANACAK”

Manisa ’daki tarımsal üretime de değinen Bakan Pakdemirli, “Üzüm geçen yıl para kazandırdı. Üzüm üreticimiz merak etmesin. Bu yıl da daha çok kazandırması için hazırlıklarımızı yapıyoruz. Malum, kuzey yarım kürenin birincil kirazını Manisa çıkartıyor. Kirazdan manâlı ihracat gerçekleştiriyoruz. Kiraz üreticimiz geçen yıl kazandı mı? Kazandı. Bu yıl da kazanacak. Manisa zeytinde Türkiye ’de ilk sıralarda, fazla sayıda zeytin üreticimiz var. Geçen yılla bu yılki yağ satış fiyatlarınız farklı yok mi? Bambaşka. Önümüzdeki sezon da belirlenmiş olun ancak zeytincimiz kazanacak” dedi.

“DANE ZEYTİNE PRİM VERMEYE DEVAM EDİYORUZ”

Dane zeytinin en çok üretildiği ilin Manisa olduğunu açıklayan Bakan Pakdemirli, “Dane zeytine ilk prim açıklamasını Manisa ’da yapmıştık. Dane zeytine prim vermeye devam ediyoruz. Tarım şehri Manisa ’mız, üretmeye devam etsin. Maliyetleriniz ne olursa olsun kazanacaksınız, biz bunun için çalışıyoruz. Kimsenin çiftçimizin moralini bozmasına müsade vermeyeceğiz. Sesimizi değil sözümüzü yükseltiyoruz” diye konuştu. DHA

'Dün başörtülülerle helalleşiyorlardı, bugün sövüyorlar', başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum