Düğün hazırlığı yapan gencin hayalleri kül oldu

Düğün hazırlığı yapan gencin hayalleri kül oldu, Gündem Haberleri.

Düğün hazırlığı yapan gencin hayalleri kül oldu
Editör: 15Haber
20 Haziran 2022 - 15:11
Düğün hazırlığı yapan gencin hayalleri kül oldu, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Babaları İstanbul'da park ve bahçelerde mevsimlik işçi olarak çalışan, 5 şahsiyet Eroğlu ailesinin Haliliye Mahallesi'nde kaldığı evde meydana çıkan yangında, konut kullanılmaz hale gelirken, dört yıl önce askerliğini yapıp inşaatlarda çalışarak nikah hazırlığı yapan Ali Eroğlu'nun tüm hayalleri de kül oldu. Meydana Çıkan yangında 26 yaşındaki gencin bütün çeyizlik eşyaları da kullanmaz ışık halkası geldi.

Meydana Çıkan yangın sonrası evi küle dönen Eroğlu ailesinin bütün eşyaları kül olurken aile, evin avlusunda yaşamını sürdürüyor, somut imkânsızlıklar içerisinde yaşamını sürdüren aile hayırseverlerden takviye bekliyor.

Düğün hazırlığı yaptığı sırada evde çıkan yangın sonrası çeyizi kül olan Ali Eroğlu şunları kaydetti:

“Ben inşaatlarda çalışıyorum, babam da dışarda mevsimlik emekçi olarak park, bahçelerde çalışıyor. Gece saat 2-3'te uyuduğumuz sırada kardeşim uyanmış ve yangını görmüştü. İçerden duman geliyordu yani, yangının elektrik mi neden çıktığı belirli değildi ve kısa zamanda yani her şey küle döndü. Her şeyimiz yandı, hiçbir şeyimiz kalmadı. Ben dört yıl önce askerliğimi bitirmiştim, ben inşaatlarda çalışıyordum annem de kazandıklarımdan yavaş yavaş çeyizimi, düğün eşyalarımı alıyordu, yakın zamanda düğün yapmayı düşünüyorduk. Yani eşyaların yaklaşık olarak tümü alınmıştı lakin meydana çıkan yangında ayrıca benim eşyalarım ve ayrıca de ailemin tüm eşyaları, koltuktan tutun da, televizyon, halı her şeyimiz yandı, kül oldu. Çok şükür biz içinden sapasağlam çıktık. Yangın sonrası fazla mağdur olduk, ailece bahçede yatıp kalkıyoruz, ne bir tabak ne bir yatak hiçbir şeyimiz kalmadı yani. Ailece dışarda kaldık, hayırseverlerden bize destek eli uzatılmasını bekliyoruz” dedi.

Siverek Kızılay Şubesi Kadın Kolları Başkanı Fatime Güler evde yaptıkları çözümleme sonrası yaptığı açıklamada, ”Ailemizin evinde çıkan yangın sonrası konut ve eşyalar ile birlikte evde nikah hazırlığı yandan bir gencimizin tüm umutları çeyizi kül oldu, inşallah ayrıca Kızılay olarak ayrıca de hayırseverler olarak ailemize destek olacağız. Baba zaten Siverek dışında evi geçindirmek için çalışmaya gitmiş. Ailemiz fazla mağdur hayırseverlerin ve sağduyu insanlarımızın bilhassa düğün hazırlığı yapan Ali kardeşimize yardım olmasını bekliyoruz'' diye konuştu.

Mevlüt Bayraktar
 

Düğün hazırlığı yapan gencin hayalleri kül oldu, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Düğün hazırlığı yapan gencin hayalleri kül oldu haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum