DP'li Neslihan Çevik: Yakında Venezuela olacağız

DP'li Neslihan Çevik: Yakında Venezuela olacağız, Gündem Haberleri.

DP'li Neslihan Çevik: Yakında Venezuela olacağız
Editör: 15Haber
13 Mayıs 2022 - 14:16
DP'li Neslihan Çevik: Yakında Venezuela olacağız, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Cem YILDIRIM / ANKARA

Halkçı Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Neslihan Çevik, SÖZCÜ WEB TV ’ye konuştu. Çevik, “Enflasyonda yakında Venezuela ’yı yakalayacağız” diyerek, şunları söyledi:

– Hızlı bir şekilde Venezuela olma yolunda ilerliyoruz. Halen Zimbabve, Venezuela, Suriye ve Lübnan ile de benzer gruptayız. Türkiye ’de ev fiyatları bir yılda yüzde 120 arttı. Üretim, teknoloji, kaliteli insan gücü yetiştirme gibi kalkınmanın belli başlı alanlarına yatırım yapamayan iktidar, yine müteahhitleri zengin etme peşinde.

ENFLASYON ARTIYOR

– Çiğ süt fiyatı son 5 ayda yüzde 134 arttı, konut fiyatlarında ise ortalama yüzde 120 yükselme var. TÜİK yüzde 69.97, bağımsız kuruluşlar ise yüzde 156 oranında enflasyon açıkladı. Hangi rakamı dikkate alırsanız alın, Türkiye enflasyon liginin şampiyonu Venezuela olma yolunda ilerliyor. Milletlerarası kıyaslamalara baktığımızda da, Türkiye ’nin Zimbabve, Venezuela, Suriye ve Lübnan gibi ülkelerle aynı grupta olduğunu üzülerek görüyoruz.

FIRSAT KAÇTI

– İçeride ağır zamlarla, hesaplı krizlerle boğuşurken dışarıya da durum çok farklı değil. Imal, teknoloji, kaliteli insan gücü yetiştirme gibi kalkınmanın esas alanlarına yatırım yapamayan ve buralarda önemli fırsatları kaçırmış olan iktidar, şu anda yeni mali kaynakları dışında, Suudi Arabistan Birleşik Emirlikler ve Darı gibi ülkelerde arıyor.

DP'li Neslihan Çevik: Yakında Venezuela olacağız, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum