Doların ateşini düşüren kare! BAE Veliaht Prensi yatırım anlaşmaları için Türkiye'de

Doların ateşini düşüren kare! BAE Veliaht Prensi yatırım anlaşmaları için Türkiye'de, BAE Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed el Nahyan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile karşılaşmak için bugün Türkiye'ye geldi.

Doların ateşini düşüren kare! BAE Veliaht Prensi yatırım anlaşmaları için Türkiye'de
Editör: 15Haber
25 Kasım 2021 - 08:09
Doların ateşini düşüren kare! BAE Veliaht Prensi yatırım anlaşmaları için Türkiye'de,

BAE Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed el Nahyan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile karşılaşmak için bugün Türkiye'ye geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan göre karşılanan Zayed ile iki ülke ilişkileri ve yöresel konular ele alınacak.

Doların ateşini düşüren kare! BAE Veliaht Prensi yatırım anlaşmaları için Türkiye'de

DOLARDAKİ DÜŞÜŞ DİKKAT ÇEKTİ

Nahyan'ın yatırım anlaşmaları imzalamak için ülkemize gelişi ardından güne 13 liranın üstünde başlayan dolar, 11.60 TL'ye dek geriledi. Dolar saat 16.35 itibarıyla 12.04'ten operasyon görüyor.

9 YIL DAHA SONRA İLK YÜZ YÜZE GÖRÜŞME

Ziyaret, Erdoğan ve Al Nahyan'ın Şubat 2012'den sonraki ilk yüz yüze görüşmesi olacak. 31 Ağustos'ta telefonda görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Veliaht Prens bin Nahyan yüz yüze görüşme gerçekleştirerek sorunları ele alacak. Görüşmede, iki ülke ilişkileri ve yöresel konular konuşulmuştu.

Doların ateşini düşüren kare! BAE Veliaht Prensi yatırım anlaşmaları için Türkiye'de

GERİLEN İLİŞKİLER YUMUŞAMA YOLUNDA

Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri aralarında Katar krizi, 15 Temmuz darbe girişimi ve Sedat Peker'in Birleşik Arap Emirlikleri'ne gitmesiyle birlikte gerginleşen ilişkiler Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun, BAE Dışişleri Bakanı Abdullah bin Zayed Al Nahyan ile yaptığı telefon görüşmesiyle yumuşama eğilimine girmişti. Çavuşoğlu ve BAE'li mevkidaşı bin Nahyan'ın görüşmesinde ikili ilişkiler ele alınmıştı.

Dışişleri bakanlarının görüşmesinden sonradan diplomasi trafiği Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 18 Ağustos'ta BAE Milli Güvenlik Danışmanı Şeyh Tahnoun bin Zayed Al Nahyan'ı kabul etmesiyle devam etti.

Türkiye ve BAE arasındaki diplomasi 31 Ağustos'ta ülkenin fiili lideri Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed el Nahyan (MBZ) ile yapılan telefon görüşmesi ile devam etti. Şeyh Tahnoun'un bununla birlikte MBZ'nin kardeşi olması, Erdoğan'ın temaslarının önemini ortaya koyması açısından keza dikkat çekiciydi.

??Sene sonu #dolar tahmininiz nedir?

18.50 itibariyla aktüel Dolar kuru:

1 Dolar = 12,73 Türk Lirası

— Haberler () November 23, 2021

Haberler.com - Ekonomi Haberleri

Doların ateşini düşüren kare! BAE Veliaht Prensi yatırım anlaşmaları için Türkiye'de, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum