Dolardaki tarihi rekor sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan düşük faiz politikasında kararlılık mesajı

Dolardaki tarihi rekor sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan düşük faiz politikasında kararlılık mesajı, Döviz kurlarındaki atağın ardından önceki gün siyasette sıcak dakikalar yaşanmış, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da kurmaylarıyla AK Parti Genel Merkezi'nde bir araya g.

Dolardaki tarihi rekor sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan düşük faiz politikasında kararlılık mesajı
Editör: 15Haber
25 Kasım 2021 - 13:17
Dolardaki tarihi rekor sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan düşük faiz politikasında kararlılık mesajı,

Döviz kurlarındaki atağın ardından önceki gün siyasette sıcak dakikalar yaşanmış, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da kurmaylarıyla AK Parti Genel Merkezi'nde bir araya gelmişti.

Toplantıya, AK Parti Genel Başkanvekilleri Numan Kurtulmuş ile Binali Yıldırım, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ve AK Parti'nin Ekonomi İşlerinden Sorumluluk Sahibi Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli ile bir takım ekonomi kurmayları katılmıştı.

"KURUN YÜKSELİŞİ BİR MÜDAHALE"

Edinilen bilgilere kadar, toplantıda, faizin düşmesinin ardından kurun yükselmesine karşın bir beklenti olduğu fakat, son günlerde yaşanan yükselişin bir "müdahale" ile olduğu belirtildi.

DÜŞÜK FAİZ POLİTİKASINDA KARARLILIK MESAJI

Yapılan müdahaleyle Türkiye'nin faiz politikasıyla zora sokulmak istendiği, düşük faiz politikasına aleyhinde döviz kurunun bu şekilde vasıta haline getirilmeye çalışıldığı, vatandaşların buna prim vermeyeceğine dikkat çekildi.

Erdoğan'ın görüşmede, faizle mücadele konusunda son günlerde çoğunlukla vurguladığı kararlılığı yinelediği öğrenildi.

"4 AY İÇİNDE YENİ EKONOMİK PAKETİN OLUMLU SONUÇLARI OLUR"

Toplantıda hem, yüksek kurun önüne geçecek yol haritası da ele alınırken, bu durumun 3-4 ay içerisinde çözüleceği ve yeni ekonomi modelinin pozitif yansımalarının görülmeye başlanacağının vurgulandığı belirtildi.

"SABIR" VE "SÜKUNET" VURGUSU

Türkiye gazetesinin haberine tarafından toplantıda, katlanma ve sükunetle sürecin yönetilmesi gerektiğine uyarı çekilerek, bugüne dek kurulan bütün tuzaklar gibi bunun da boşuna çıkartılacağı ve Türkiye'yi karanlığa sürüklemeye çalışanlara geçit verilmeyeceği vurgulandı.

Euro kuru ne kadar? Euro kaç TL? Euro alış ve satış fiyatları için tıklayın. Dolar kuru ne kadar? Dolar kaç TL? Dolar alış ve satmak fiyatları için tıklayın. Altın fiyatları için tıklayın. Gram altın ne değin? Çeyrek altın ne dek?

Haberler.com - Ekonomi Haberleri

Dolardaki tarihi rekor sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan düşük faiz politikasında kararlılık mesajı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum