Dolar durdurulamıyor! 4 saatte 1 liradan fazla yükseldi, grafikteki değişim ağızları açık bırakıyor

Dolar durdurulamıyor! 4 saatte 1 liradan fazla yükseldi, grafikteki değişim ağızları açık bırakıyor, Merkez Bankası'nın geçtiğimiz hafta açıkladığı 100 baz puan faiz indirme kararının ardındaki yükselişe geçen ve yeniden düşmeyen Dolar, bugüne de çok hızlı başladı.

Dolar durdurulamıyor! 4 saatte 1 liradan fazla yükseldi, grafikteki değişim ağızları açık bırakıyor
Editör: 15Haber
23 Kasım 2021 - 16:41
Dolar durdurulamıyor! 4 saatte 1 liradan fazla yükseldi, grafikteki değişim ağızları açık bırakıyor,

Merkez Bankası'nın geçtiğimiz hafta açıkladığı 100 baz puan faiz indirme kararının ardındaki yükselişe geçen ve yeniden düşmeyen Dolar, bugüne de çok hızlı başladı. Dolar, sabah saatlerinde tarihi rekor kırarak 12.50 seviyelerine yükseldi.

DÜN 11 İLE 11.25 ARASINDA GEZDİ

Dolar geçen hafta 11.32 lirayı görmesinin ardından dün gün baştan başa 11-11.25 aralığında bir seyir izledi. Piyasa kapanışının ardından ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dolarla ilgili açıklamalarda bulundu. Erdoğan kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, "Faiz sebeptir, enflasyon neticedir. Ekonomi politikalarının arabulucu olan faizin seviyesini belirleyecek olan ülkenin ihtiyaçlarıdır. Enflasyonun mali daralmalarla düşürebileceği kapalı ekonomiler haricen hiçbir karşılığının bulunmadığını gördük. Mandacı iktisatçıların ülkemizi açlığa, yoksulluğa mahkum edecek politikaları reddediyoruz. Bunun yerine sorunlarımızı kendi çözümlerimizle aşacak adımlarını atıyoruz" ifadelerini kullandı.

Dolarla İlgili Kritik Uyarı: Artma Değil, Kırılma Olacak

Dolarda durdurulamıyor! 4 saatte 1 liradan fazla yükseldi, grafikteki değişim ağızları açık bırakıyor

12.50'YE DEĞIN YÜKSELDİ

Yaşanan gelişmelerin ardından dolar dün akşam saatlerinde 11.25 liradan 11.47 liranın üzerine tırmandı. Dolar yeni güne de 11.42 liradan başladı. Sabahleyin saatlerinde ise 12.50 liraya yükseldi. Dolarda 1 aylık yükseliş yüzde 25'i bulurken 2021 genelindeki yükseliş yüzde 62'ye ulaştı. Euro da ilk kez 14 liranın üzerini fark etti.

Dolar ve Aşağı Alım Fırsatı İçin Hem Tarih Ayrıca Rakam Verdi

GRAFİK HER ŞEYİ ÖZETLEDİ

Türkiye, dört gözler gelişmeleri peşine düşüp takip ederken, doların yükselişiyle ilgili grafik, durumu gözler önüne serdi. Laf konusu grafikte doların 12.50'ye çıkarak tarihi rekor kırmasının hikayesi an be an yer aldı. Saat 08.00'da 11.40 seviyelerinde yer alan dolar, 4 saat içerisinde 1 liradan fazla yükselerek 12.50 lira ile rekor kırdı. zaman zaman düşüşler görülen doların kırılma nokrasının peşinde tez yukarı doğru çıktığı görüldü.

Dolar rekor kırarak 12 ?'yi gördü?

Peki doların yükselişi sizce devam edecek mi? #Dolar #Dolar12

— Haberler () November 23, 2021 Euro kuru ne dek? Euro kaç TL? Euro alış ve satmak fiyatları için tıklayın. Dolar kuru ne kadar? Dolar kaç TL? Dolar alış ve satış fiyatları için tıklayın. Altın fiyatları için tıklayın. Gram altın ne değin? Çeyrek altın ne dek?

Haberler.com - Ekonomi Haberleri

Dolar durdurulamıyor! 4 saatte 1 liradan fazla yükseldi, grafikteki değişim ağızları açık bırakıyor, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum