Doktora cinsel saldırıda bulunan başhekim tahliye edildi

Doktora cinsel saldırıda bulunan başhekim tahliye edildi, Gündem Haberleri.

Doktora cinsel saldırıda bulunan başhekim tahliye edildi
Editör: 15Haber
24 Haziran 2022 - 11:35
Doktora cinsel saldırıda bulunan başhekim tahliye edildi, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Durum, 2020 yılının Haziran ayında Kırklareli ’nin Lüleburgaz ilçesindeki özel bir hastanede meydana geldi.

Hastanede hekim olarak tayin yapan yabancı uyruklu E.V., nöbetçi olduğu gece odasında kendisine alkol ve hap veren başhekim A.Ç. kadar tecavüze uğradığını bahis ederek davacı oldu.

SUÇLAMAYI KABUL ETMEDİ

Kadın hekim, başhekimin, odanın kapılarını kilitleyip kendisinin kıyafetlerini çıkarmaya başladığını, kullandığı ilaç ve alkol sebebiyle çelimsiz düştüğünü ve aleyhinde koyamadığını öne sürdü. Şikayet üstüne gözaltına alınan başhekim tutuklandı.

Hakim karşısına çıkan A.Ç. “Rızası dıştan bir şey yapmadım. Bu suçu işlemedim” dedi. E.V. ’nin avukatı Bedia Mutlu Mirzabey de savunmasında, hekim olan mağdurun namus değerleri hakkında yalan söylemeyeceğini söyledi.

CEZASINDA İNDİRİM YAPILDI

Mahkeme heyeti, A.Ç. ’nin 18 yıl hapis cezası ile cezalandırılmasına, davalı başhekimin geçmişi, verilen cezanın geleceği üzerindeki etkileri indirim sebebi kabul edilerek indirim yapılarak 15 sene hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verdi.

Başhekimin karara itiraz etmesinin gerisinde İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 25. Cinayet Dairesi ’nde yeninden mahkeme yapıldı.  A.Ç. “kişisel veya ailevi olarak ciddi mağduriyet içerisinde olduğum göz önüne alınarak tahliyeme karar verilmesini talep ederim” dedi.

SAVCI TUTUKLULUK İSTEDİ FAKAT…

Cumhuriyet Savcısı “tutuklu sanığın üzerine atılın suçun niteliğine suçun işlendiğine dair adaleli kabahat şüphesinin varlığını bildiren fiziki delillerin bulunması, kabahat için öngörülen ceza miktarına göre kaçma şüphesinin varlığı bu durumda adli kontrol hükümlerinin beceriksiz kalacağı da dikkate alınarak tutukluluk halinin devamına karar verilmesi ulus namına istek olunur” dedi.

Peşinde duruşma başkanı sanığın tutsak kaldığı süreyi göz önünde bulundurarak tahliyesine ve hemencecik salıverilmesi için tutsak bulunduğu ceza infaz kurumuna müzekkere yazılmasına karar verdi.

Doktora cinsel saldırıda bulunan başhekim tahliye edildi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Doktora cinsel saldırıda bulunan başhekim tahliye edildi haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum