evde masajmasaj istanbul

Doktor kızını vahşice öldürmüştü! İşte istenen ceza, Gündem Haberleri

Durum, Havran ilçesinde 27 Haziran 2019'da yaşandı.

Doktor kızını vahşice öldürmüştü! İşte istenen ceza, Gündem Haberleri
Editör: 15Haber
07 Ekim 2021 - 22:34

Durum, Havran ilçesinde 27 Haziran 2019'da yaşandı. Antalya'dan annesinin yanında gitmek üzere 2 arkadaşıyla yola meydana çıkan pratisyen hekim Gülnur Yılmaz ’ın kullandığı otomobile GPS cihazı takan, İzmir'de market işleten babası Mustafa Ali Yılmaz, 3 defa otomobiliyle çarparak kızının aracını yol dışına çıkardı. Eşi, Gülden Yılmaz ’ın yerini soran Mustafa Ali Yılmaz, cevap alamaması üstüne kızına 5 el alev etti. Daha Sonra arkadaşlarından da eşinin yerini öğrenemeyen Mustafa Ali Yılmaz, kızının kafa bölgesine 15 el daha alev etti. Vücuduna 20 kurşun isabet eden Gülnur Yılmaz, durum yerinde yaşamını yitirdi.

'AKIL SAĞLIĞIM YERİNDE DEĞİL'

Durum yerinden kaçan Mustafa Ali Yılmaz, jandarma tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Mustafa Ali Yılmaz, soruşturma sırasında hafıza sağlığının uygun olmadığını ileri sürerken, Adli Tıp 4'üncü İhtisas Kurulu kadar yapılan incelemede ise Mustafa Ali Yılmaz ’da fikir hastalığı ve zeka geriliğine saptanmadığı, suça karşısında cezai sorumluluğunun tam olduğu bildirildi.

İstanbul Jandarma Kriminal Laboratuvarı Müdürlüğü'nden gelen raporda ise Mustafa Ali Yılmaz ’ın sağ el ve sol el bölgesinde atış artıkları tespit edilirken, Gülnur Yılmaz ’a ait tişörtte de atış artıklarının yoğunluğu sebebiyle yakın atış sonucu öldüğü tespit edildi. Bursa Adli Tıp Kurumu'ndan gelen raporda da maktulün vücudunda 20 adet mermi çekirdeği isabet ettiği ve atışların yoğunluğunun baş bölgesinde bulunduğu belirtildi.

CANAVARCA HİSLE ÖLDÜRME

Raporların değerlendirilmesinin gerisinde, Burhaniye 1'inci Ağır Suç Oluşturan Mahkemesi'nde görülen davada mütalaasını ifade eden savcılık, atış yoğunluğunun baş bölgesine gerçekleşmesi sebebiyle sanığın eylemi, ‘canavarca hisle alt soydan akrabayı bile bile öldürmek' suçuna ceset verdiği, böylece şüphelinin üstüne atılı 'kasten canavarca hisle alt soydan akrabayı bile bile öldürme' suçunu işlediği belirtildi. Savcılık mütalaasında ayrıca, sanığın kullandığı araçla maktulün aracına aniden artı çarpmasıyla kaza yapmalarına niçin olan Mustafa Ali Yılmaz ’ın araçtaki M.O. ve E.U. ’nun yaralandıklarının değişmez olduğu ve aracı silah gibi kullandığı gerekçesiyle, ‘silahla kasıtlı olarak kolay yaralama' suçunun gerçekleştirdiği belirtildi. Keza, olayın meydana gelmesinde sanığın herhangi bir tehdit ve tahrik aşağı bulunmadığı, savunma ve mecburiyet hali, sınırın aşılması, cebir ve zor, korkutma ve korkutma, haksız tahrik unsurlarının oluşmaması sebebiyle indirim hükümlerinin uygulanmasına yer olmadığı belirtilerek ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi. Duruşmaya SEGBİS ile katılan Mustafa Ali Yılmaz ise olayı tasarlamadığını ve canavarca hisle hareket etmediğini ileri sürerek mütalaayı kabul etmediğini söyledi.

'BİR SONRAKİ DURUŞMADA KARARIN ÇIKMASINI BEKLİYORUZ'

Duruşma sonrası yorumlama yapan saldırıda ölen doktorun annesi Gülden Yılmaz ’ın avukatı Berna Menteş, “Duruşmanın bugün 6'ncı celsesiydi. Savcılık mütalaa verdi. Davalı hakkında yakın akrabayı canavarca hisle kasıtlı olarak bile bile öldürmek suçundan cezalandırılmasını talep etti. Savcı, duruşma heyetinden herhangi bir indirim uygulanmamasını da talep etti. rakip savunma gerçekleştirmek için süre istedi. Bir sonraki duruşmada kararın çıkmasını bekliyoruz. Sanığın yapılan muayenesinde herhangi bir zihinsel olarak hastalığı bulunmadığı ve akli dengesinin uygun olduğu yönünde bir rapor gelmişti. Herhangi bir itirazda bulunmadan 'kabul etmiyoruz' dediler. Tekrar bir rapor talebine bulunulmadı. Mahkeme de bu şekilde raporu geçerli saydı" diye konuştu. Duruşma, 16 Aralık'a ertelendi.

Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum