Doktor eşini öldüren sanık tahrik indirimi istedi, ağırlaştırılmış müebbet aldı

Doktor eşini öldüren sanık tahrik indirimi istedi, ağırlaştırılmış müebbet aldı, Gündem Haberleri.

Doktor eşini öldüren sanık tahrik indirimi istedi, ağırlaştırılmış müebbet aldı
Editör: 15Haber
21 Haziran 2022 - 16:49
Doktor eşini öldüren sanık tahrik indirimi istedi, ağırlaştırılmış müebbet aldı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Mehmet Erdoğan, ikinci evliliğini yaptığı, 9 aylık eşi Opr. Dr. Zeynep Erdoğan ’ı, 9 Mayıs 2021 ’de Çankaya ilçesi Mutlukent Mahallesi ’ndeki evlerinde tartıştıktan sonra bıçakla öldürdü.

Erdoğan, cinayetten önce de eşinin ilk evliliğinden olan oğlu A.A. ’yı dövüp, domuz bağı ile bağlayarak bodrum kattaki depoya kilitledi. Erdoğan eşine ait otomobille kaçarken, A.A. ’nın ellerindeki ipi çözüp dışarı çıkarak destek istemesi üstüne olay ortaya çıktı.

Polis kadar yakalanan Erdoğan, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Soruşturma sonunda Erdoğan hakkında ‘eşi kasten öldürme ’, ‘cebir, tehdit ya da aldanma kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma ’ ve ‘bilerek yaralama ’ suçlarından dava açıldı.

‘ANNESİNİ ÖYLE GÖRMESİN, DİYE ÇOCUĞU DAHA AŞAĞI KATA İNDİRDİM ’

Ankara 31 ’inci Ağır Ceza Mahkemesi ’ndeki davanın karar duruşmasına davalı Mehmet Erdoğan, Zeynep Erdoğan ’ın yakınları ile taraf avukatları katıldı. Mahkeme, önceki celse mütalaasını ifade eden savcıya laf verdi.

Savcı, mütalaasını tekrarlayarak, sanığın ‘eşi kasıtlı olarak öldürme ’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet, A.A. ’ya karşısında eylemleri nedeniyle de ‘öldürmeye girişim ’ ve ‘hürriyetten mahrum kılma ’ suçlarından 34 yıla dek hapisle cezalandırılmasını talep etti.

Savcının görüşüne karşı savunmasını yapan davalı Erdoğan, öldürme kastıyla hareket etmediğini öne sürerek, “Çok pişmanım. Eşimi öldürmek istemedim. Annesini o halde görmesin, diye çocuğu daha alçak kata indirdim. Öldürmek gibi niyetim yoktu” dedi.

TAHRİK İNDİRİMİ İSTEDİ, UYGULANMADI

Mehmet Erdoğan, eşinin aldattığını söylemesi üzerine kendini kaybettiğini, yaralama kastıyla hareket etiğini de bahis ederek, verilecek cezada tahrik indirimi uygulanmasını istek etti.

Avukat beyanlarının arkasında kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanığa eşi kasten öldürme, öldürmeye teşebbüs ve kişiyi hürriyetinden mahrum kılma suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 25 yıl hapis cezası verdi. Duruşma, cezada hiçbir indirim hükmü uygulamadı. (DHA)

Doktor eşini öldüren sanık tahrik indirimi istedi, ağırlaştırılmış müebbet aldı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Doktor eşini öldüren sanık tahrik indirimi istedi, ağırlaştırılmış müebbet aldı haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum