Doğu'da kar esareti: 5 ilçede okullar tatil, 343 köy yolu kapandı

Doğu'da kar esareti: 5 ilçede okullar tatil, 343 köy yolu kapandı, Doğu Anadolu Bölgesi ’nde dün gece başlayan kar yağışı ve tipi etkisini sürdürüyor.

Doğu'da kar esareti: 5 ilçede okullar tatil, 343 köy yolu kapandı
Editör: 15Haber
13 Ocak 2022 - 14:02
Doğu'da kar esareti: 5 ilçede okullar tatil, 343 köy yolu kapandı,

Doğu Anadolu Bölgesi ’nde dün gece başlayan kar yağışı ve tipi etkisini sürdürüyor. Bölgedeki illerin belediye ve karayolları karla çaba ekipleri yolların kapanmaması için çalışma başlattı.

AĞRI VE ARDAHAN ’IN 5 İLÇESİNDE OKULLAR TATİL EDİLDİ

Yetkililer, tipi, buzlanma ve don gibi olumsuzluklara aleyhinde özellikle sürücülerin itinalı ve titiz olmalarını istedi. Kar kalınlığının 20 santimetreye ulaştığı Ardahan ’da Damal ve Hanak ilçelerinde okullar tatil edildi. Çıldır ’da ise Kurtkale köyünde eğitim-öğretime 1 gün ara verildi. Kar yağışı sebebiyle Sancı ’nın ise Eleşkirt ve Tutak ilçesinde de okullar tatil edildi.

443 KÖY YOLU KAR YAĞIŞI SONRASI ULAŞIMA KAPANDI

Bölgede yağış sonrası kar kalınlıkları Sancı ’da 30, Ardahan ’da 20, Muş ’ta 18, Kars ’ta 10, Erzincan ve Erzurum ’da ise 5 santimetre olarak ölçüldü.

Ardahan ’da 39, Sızı ’da 163, Erzincan ’a 35, Kars ’ta 51, Muş ’ta ise 55 köyün yolunun ulaşıma kapandığı bildirildi. Karla çaba ekipleri kapanan yolları yeniden ulaşıma açılmak için çalışmasını sürdürüyor.

Doğu'da kar esareti: 5 ilçede okullar tatil, 343 köy yolu kapandı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum