Doğaya moloz attılar, yakalanınca 30 çuvalı kendileri taşıdılar , BURSA haberleri

Son Dakika BURSA haberleri: Bursa’nın İnegöl ilçesinde doğaya 30 çuval moloz atan şahıslar, belediye ekiplerine yakalanınca ilginç bir cezaya çarptırıldılar. 2 kişi, doğaya attıkları 30 çuval molozu tekrar kendileri toplamak zorunda kaldı. İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban sosyal medyadan çağrıda bulunarak, "Hem geri topladınız hem de ceza ödeyeceksiniz. Belediyeyi arasaydınız 30 çuvalı 105 liraya alabilirdik" dedi.

Doğaya moloz attılar, yakalanınca 30 çuvalı kendileri taşıdılar
, BURSA haberleri
Editör: Derya Demir
25 Ocak 2023 - 08:51
Doğaya moloz attılar, yakalanınca 30 çuvalı kendileri taşıdılar , BURSA haberleri, BURSA İlinin anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Bursa’nın İnegöl ilçesinde doğaya 30 çuval moloz atan şahıslar, belediye ekiplerine yakalanınca ilginç bir cezaya çarptırıldılar. 2 kişi, doğaya attıkları 30 çuval molozu tekrar kendileri toplamak zorunda kaldı. İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban sosyal medyadan çağrıda bulunarak, "Hem geri topladınız hem de ceza ödeyeceksiniz. Belediyeyi arasaydınız 30 çuvalı 105 liraya alabilirdik" dedi.
Şehrin genelinde temizlik harekatı başlatan İnegöl Belediyesi, aynı zamanda çevreyi kirletenler hakkında gerekli yasal işlemleri yapmaya devam ediyor. Temizlik konusu üzerine bir çok çalışmalar ve farkındalık oluşturan uygulamalar yapan İnegöl Belediyesi, çevreyi kirleten kişilere de gerekli yasal işlemi uyguluyor.
Çevreyi kirletenlere paylaşımlı cevap
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, daha önce de sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla gelişigüzel olarak dereye moloz atan kişiyi paylaşımla uyarmıştı. Başkan Alper Taban bu kez de yeni bir video ile çevreyi yine moloz atıkları ile kirleten kişilerin videosunu paylaştı.
Kirlettikleri gibi geri topladılar
İnegöl Belediyesi’nin uygulamasıyla moloz atıkları 5 çuvala kadar 30 TL, sonrasında çuval başına 3 TL’ye alınıp bertarafı gerçekleştirilirken,bu uygulamaya uymayan kişiler Zabıta ekiplerinin takibine takıldı.
Eski Karacakaya Köyü’nde yol kenarına moloz atıkları atıldığı şikayeti üzerine takipte olan İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, tespit ettikleri kişileri yakalayarak attıkları molozları aynı şekilde geri toplattı.
“Hem geri topladınız hem de ceza ödeyeceksiniz”
Başkan Alper Taban, konuyla alakalı sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı videolu paylaşımında, "30 çuval molozu 153’ü arayarak 105 liraya aldırmak varken doğaya atmak hiç yakışmamış. Hem geri topladınız, hem de üstüne ceza ödeyeceksiniz." ifadelerine yer verdi.
Encümen kararıyla ceza kesilecek
Öte yandan çevreyi kirleten kişiler hakkında İnegöl Belediyesi Encümen Kurulu Tarafın Kabahatler Kanunu’nun ilgili maddesi gereğince gerekli cezai işlem uygulanacağı öğrenildi.
Doğaya moloz attılar, yakalanınca 30 çuvalı kendileri taşıdılar
Doğaya moloz attılar, yakalanınca 30 çuvalı kendileri taşıdılar
Doğaya moloz attılar, yakalanınca 30 çuvalı kendileri taşıdılar
Doğaya moloz attılar, yakalanınca 30 çuvalı kendileri taşıdılar

Detaylı bir şekilde, Doğaya moloz attılar, yakalanınca 30 çuvalı kendileri taşıdılar , BURSA haberleri başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. BURSA ilinde olan haber gibi, benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz. Ayrıca Yerel Haberler sayfasını kontrol edebilirsiniz. Tüm illeri ayırarak okuya bilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum