Diyarbakır İl Müftüsü İmamoğlu, camide çocuklarla bir araya geldi , DİYARBAKIR haberleri

Son Dakika DİYARBAKIR haberleri: Diyarbakır İl Müftülüğünce "Biz Bir Aileyiz, Cuma Akşamı Ailece Camideyiz" programı düzenleniyor.

Diyarbakır İl Müftüsü İmamoğlu, camide çocuklarla bir araya geldi
, DİYARBAKIR haberleri
Editör: Derya Demir
23 Eylül 2022 - 14:45
Diyarbakır İl Müftüsü İmamoğlu, camide çocuklarla bir araya geldi , DİYARBAKIR haberleri, DİYARBAKIR İlinin anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Diyarbakır İl Müftülüğünce "Biz Bir Aileyiz, Cuma Akşamı Ailece Camideyiz" programı düzenleniyor.
Müftülükten yapılan açıklamada, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından perşembe günleri yatsı namazı öncesi düzenlenen "Biz Bir Aileyiz; Cuma Akşamı Ailece Camideyiz" programını il ve ilçe müftülükleri bünyesinde düzenlemeye devam ediyor.
Bu çerçevede Bağlar İlçe müftülüğü merkezde farklı bölgelerde bulunan 8 camide ilçe müftüsü, vaizler ve din hizmetleri uzmanları ile bu programları sürdürüyor. Her hafta merkez seçilen bir camide farklı konuklar ile bu programı sürdüren Bağlar İlçe Müftülüğünün bu haftaki konuğu İl Müftüsü Lütfü İmamoğlu oldu.
Merkez Şeyh Said Efendi Camii’nde düzenlenen programa katılan İmamoğlu, cemaate sohbet etti. İmamoğlu, “Artık Diyarbakır’da her cuma gecesi bu programları yapacağız. Onun için hanımefendilerimizi, beyefendilerimizi, çocuklarımız ve gençlerimizi bu programa katılımlarını bekliyoruz” dedi.
Yatsı Namazı öncesi Yasin Şerifler okundu. Namazın ardından tövbe-istiğfar ve yapılan dualar ile program sona erdi. İl Müftüsü İmamoğlu’na Bağlar İlçe Müftüsü Mahmut Yıldızbaş eşlik etti.
Diyarbakır İl Müftüsü İmamoğlu, camide çocuklarla bir araya geldi
Diyarbakır İl Müftüsü İmamoğlu, camide çocuklarla bir araya geldi
Diyarbakır İl Müftüsü İmamoğlu, camide çocuklarla bir araya geldi

Detaylı bir şekilde, Diyarbakır İl Müftüsü İmamoğlu, camide çocuklarla bir araya geldi , DİYARBAKIR haberleri başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. DİYARBAKIR ilinde olan haber gibi, benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz. Ayrıca Yerel Haberler sayfasını kontrol edebilirsiniz. Tüm illeri ayırarak okuya bilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum