Diyarbakır 'da evlat nöbetinde olan ailelerin sayısı 253 'e yükseldi

Diyarbakır ’da evlat nöbetinde olan ailelerin sayısı 253 ’e yükseldi,  Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları kadar kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül 2019'da öbür kentlerden Diyarbakır'a gelen ailelerin HDP il binası önünde başlattığı oturma eylemi 865.

Diyarbakır 'da evlat nöbetinde olan ailelerin sayısı 253 'e yükseldi
Editör: 15Haber
13 Ocak 2022 - 16:34
Diyarbakır ’da evlat nöbetinde olan ailelerin sayısı 253 ’e yükseldi,

 Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları kadar kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül 2019'da öbür kentlerden Diyarbakır'a gelen ailelerin HDP il binası önünde başlattığı oturma eylemi 865. gününde de sürüyor. Aileler çocuklarına kavuşmak için istikrarlı bir şekilde eylemlerini sürdürürken, 253. ailede evladına kavuşmak için eyleme katıldı.

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde tekstil fabrikasında çalışan 19 yaşındaki Enes Görmez'in annesi Çiğdem Adak'ın iddiasına kadar 31 Mayıs 2021'de HDP ve yandaşları tarafından kaçırıldı. Adak, “31 Mayıs 2021'de oğlum Enes Görmez Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde kayboldu. Araştırmalarıma göre HDP ve yandaşları göre kaçırılmış ve kandırılmıştır.

Ben çocuğumu HDP, yandaşlarından ve Kandil'den çocuğumu istiyorum. Oğlum Enes korkma, annen, ağabeylerin ve devlet yanına. Gelenlerin hiçbiri hapse girmedi, tekrar tekrar devlet yanımızda olacak, bir yolunu bulup kaç. Annene geri gel yavrum. Orası iyi bir yol değil, gençlerimizi kandırıyorlar. Anne ve babaların yüreğini yakmasınlar, evlere ateş düşürmesinler, artık yeter dur desinler” dedi.

Murat Başal
 

Diyarbakır ’da evlat nöbetinde olan ailelerin sayısı 253 ’e yükseldi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum