Diyarbakır annelerinin HDP ve PKK 'ya başkaldırışları 808. gününde

Diyarbakır annelerinin HDP ve PKK ’ya başkaldırışları 808.

Diyarbakır annelerinin HDP ve PKK 'ya başkaldırışları 808. gününde
Editör: 15Haber
18 Kasım 2021 - 16:42
Diyarbakır annelerinin HDP ve PKK ’ya başkaldırışları 808. gününde,

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları göre kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül 2019'da farklı kentlerden Diyarbakır'a gelen ailelerin HDP il binası önünde başlattığı oturma eylemi 808. gününe girdi. 8 sene önce 17 yaşında Bursa'dan kaçırılarak dağa kaçırılan Şeyma Ceylan Tekin'in annesi Türkan Mutlu, kızına dönmesi çağrısında bulundu.

“Ceylanımı almayana değin bu kapıyı terk etmeyeceğim”

808 gündür HDP'nin kapısında hakları olan evlatlarını istediklerini vurgulayan acılı anne Türkan Mutlu, HDP ve PKK'den bir anne olarak evladını, Ceylan'ını istediğini dile getirdi. Anne Mutlu, “8 yıldır Ceylanımı elimden aldılar. Ceylanımı versinler. Benim Ceylanım öğretmen olacaktı. Ben, Ceylanımı almayana kadar bu kapıyı terk etmeyeceğim. Ceylan'a sesleniyorum. Ceylan, kızım ben seni fazla özledim. Sen beni biliyorsun. Ben sana çılgın doluyum. Ben seni fazla özledim. Ne olur, çık gel. Orası senin yerin yok. Biz, paran parça bir aile olduk” dedi.

Rıdvan Kılıç - Murat Başal
 

Diyarbakır annelerinin HDP ve PKK ’ya başkaldırışları 808. gününde, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum