Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Konya'da izcilerle bir araya geldi

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Ali Erbaş, Konya Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği Türkiye İzciler Federasyonu'nun düzenlediği İslami İzciler Dostluk Kampı'na katıldı. Türkiye'de 16 ülke ve 45 ilden 2 bini aşkın izcinin bir araya geldiği programda Cuma namazına da başkanlık eden Erbaş, "İzciler olarak ahlaklı gençlerin dünyaya yayılması için mücadele edeceğiz.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Konya'da izcilerle bir araya geldi
Editör: 15Haber
05 Ağustos 2022 - 18:43
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Konya’da izcilerle bir araya geldi, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Diyanet İşleri Başkanı Prof. Ali Erbaş, Konya Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği Türkiye İzciler Federasyonu'nun düzenlediği İslami İzciler Dostluk Kampı'na katıldı. Türkiye'de 16 ülke ve 45 ilden 2 bini aşkın izcinin bir araya geldiği programda Cuma namazına da başkanlık eden Erbaş, "İzciler olarak ahlaklı gençlerin dünyaya yayılması için mücadele edeceğiz.

Türkiye İzci Federasyonu tarafından 17 ülkeden 2 binin üzerinde izcinin katılımıyla düzenlenen İslami İzci Dostluk Kampı, Konya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştiriliyor. Beyşehir Yolu üzerindeki şehir ormanında düzenlenen kampı ziyaret eden Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Konya'da toplanan farklı ülke ve milletlerden izcilere Cuma namazını kıldı.

"Sıfır atık sıfır atık helal gidelim"
İslam'ın iyi bir insan olmak ve Allah'ın rızasına uygun yaşamak için gönderilen en büyük nimet olduğunu belirten Diyanet İşleri Başkanı Prof. Ali Erbaş, “İzciler olarak ahlaklı gençler olarak ahlak ilkelerini dünyaya yaymak için büyük bir mücadele vereceğiz. İsraf haram, suyu israf haram, yemeği israf haram, vakit israf haram. Her türlü israf haramdır. O yüzden sıfır atık sıfır atık helale sahip çıkalım diyoruz. Haramın her türlüsünden uzak duralım diyorum.

Konya Valisi Vahdettin Özkan, “İzcilik gerçekten doğa sevgisidir. Çocuklarımızın, gençlerimizin ve mükemmel insanların kendilerini tanımalarına, doğasına uygun yaşama eğilimlerine ve aynı zamanda insan hakları, hukuka uygun hukuki kesinlik içinde olmalarına çok ciddi katkısı vardır. Toplumun tabiat kanunu, "Çevre üzerindeki baskılar ve bu yönde yapmamız gerekenlerin sapmaları ile kendi ellerimizle, insanlar tarafından bu bilinci kazanmamız bizim için çok önemli. Biliyoruz ki izciler de Bu aşamada büyük katkı sağlıyor” dedi.

AK Konya Partisi Milletvekili Ahmet Sorgun, “İslam dünyasının bir çok ülkesinden 2 bin izcinin bulunduğu şehrimizde sizleri görmekten mutluluk ve mutluluk duyuyoruz.

"Bu kamp, kaynaşmanın bilincinde olan ümmetin oluşmasında önemli bir adım olacaktır"
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Yurt içi ve yurt dışından gelen izcilerimiz için bu kamp, ümmet kaynaşma bilincinin oluşmasında önemli bir adım olacaktır. Umarım Selçuklu başkenti Mevlana şehrinden çok güzel duygularla, güzel dostluklar ve yeni dostluklar edinerek ayrılırsınız.

"Ana hedefimiz sıfır su israfını önlemek"
DSİ Genel Müdür Yardımcısı Faruk Fıratoğlu, "Su hayattır ve su, su sevgisini aşılamak, suyu tanımak ve korumak, suyu ve onu çevreleyen kültürleri daha yakından tanımak için vatanın felsefesidir. , çocuklara, gençlere, İzcilerimize ve İzci adaylarımıza. Bunu yaparken en önemli hedeflerimizden biri izcilik amacına uygun bir felsefe oluşturmak ve öncelikli hedefimiz olan suda sıfır atık elde etmektir.

Türkiye İzci Federasyonu Başkanı Hasan Dinçer Subaşı, "Tüm çabamız, İslami İzciler Uluslararası Dostluk Kampı ile çocuklarımızın ve gençlerimizin birliğini sağlamak, onları bir araya getirmek, bizden çok daha birlik içinde hareket etmek ve bir gönül birliğini sağlamaktır. "

Konuşmaların ardından düzenlenen Sıfır Atık Arması Töreni'nde İzci İl ve Ülke temsilcileri tek tek çağrılarak yaka kartları takdim edildi. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Ali Erbaş ve beraberindeki heyet, Konya'da yapımı devam eden Millet Bahçesi'ndeki caminin yapımını inceledi. Heyet daha sonra şehir merkezinde çeşitli programlara katıldı.
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Konya’da izcilerle bir araya geldi
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Konya’da izcilerle bir araya geldi
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Konya’da izcilerle bir araya geldi
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Konya’da izcilerle bir araya geldi
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Konya’da izcilerle bir araya geldi
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Konya’da izcilerle bir araya geldi
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Konya’da izcilerle bir araya geldi

Detaylı bir şekilde, Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Konya’da izcilerle bir araya geldi başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum