evde masajmasaj istanbul

Dışişlerinden Yunanistan'a 'deniz yetki alanı' tepkisi

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "Yunanistan ’ın maksimalist deniz yetki alanı ve hava sahası iddiaları uluslararası hukuka aykırıdır.

Dışişlerinden Yunanistan'a 'deniz yetki alanı' tepkisi
Editör: 15Haber
03 Ekim 2021 - 05:23

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "Yunanistan ’ın maksimalist deniz yetki alanı ve hava sahası iddiaları uluslararası hukuka aykırıdır. Yunanistan ’ın milletlerarası toplum kadar da sorgulanan bu iddialarını, NATO İttifakına zarar verecek şekilde, Türkiye karşıtı ikili askeri ittifaklar koymak suretiyle bize kabul ettirebileceğini düşünmesi boş bir hayaldir" ifadeleri kullanıldı.

Dışişlerinden Yunanistan'a 'deniz yetki alanı' tepkisi

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Tanju Bilgiç, Yunanistan Savunma Bakanı ’nın Fransa ile Yaptıkları Savunma Anlaşması ’nın deniz yetki alanlarını da kapsadığı yolundaki açıklamasına ilişkin sert tepki gösterdi.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "Yunanistan ’ın maksimalist deniz yetki alanı ve hava sahası iddiaları milletlerarası hukuka aykırıdır. Yunanistan ’ın uluslararası toplum tarafından da sorgulanan bu iddialarını, NATO İttifakına zarar verecek şekilde, Türkiye karşıtı ikili askeri ittifaklar kurmak suretiyle bize kabul ettirebileceğini düşünmesi abes bir hayaldir. Bu nesil nafile çabalar, Ege ve Akdeniz ’de ayrıca kendi haklarımızı hem de KKTC ’nin haklarını gözetmek konusundaki kararlılığımızı daha da arttıracaktır." ifadesi kullanıldı.

Dün toplanan Ulusal Güvenlik Kurulu'nun ardındaki da "Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin tek taraflı eylemlerine takviye verilmesinin bölgedeki anlaşmazlıkları derinleştireceğinin altı çizilmiştir." ifadeleri kullanılmıştı.

Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum