Dışişleri Bakanlığı: Yeşil Bölge 'yi hedef alan saldırıları endişeyle karşılıyoruz

Dışişleri Bakanlığı: Yeşil Bölge ’yi hedef alan saldırıları endişeyle karşılıyoruz, Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, “Bağdat ’ta dün ve bugün muhtelif siyasi parti temsilciliklerini ve yabancı misyonların bulunduğu Yeşil Alan ’yi gaye bölge.

Dışişleri Bakanlığı: Yeşil Bölge 'yi hedef alan saldırıları endişeyle karşılıyoruz
Editör: 15Haber
14 Ocak 2022 - 22:26
Dışişleri Bakanlığı: Yeşil Bölge ’yi hedef alan saldırıları endişeyle karşılıyoruz,

Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, “Bağdat ’ta dün ve bugün muhtelif siyasi parti temsilciliklerini ve yabancı misyonların bulunduğu Yeşil Alan ’yi gaye bölge saldırıları endişeyle karşılıyor ve kınıyoruz. Saldırılarda yaralananlara acil şifalar diliyoruz. Komşumuz Irak ’taki hükümet kurma çalışmalarının uzlaşı temelinde zamanlıca sonuçlanması ülkede daimi huzur ve istikrarın temini bakımından büyük tartma taşımaktadır. Bu kritik süreçte ilgili tüm taraflara itidal öğüt ediyoruz. Ülkemiz, Irak ’ta daimi güvenlik ve istikrar tesisine karşın adaleli desteğini sürdürecektir” ifadelerine yer verildi.

Dışişleri Bakanlığı: Yeşil Bölge ’yi hedef alan saldırıları endişeyle karşılıyoruz, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum