Dışişleri Bakanlığı: 'Irak 'taki Yeşil Bölge 'yi hedef alan saldırıları endişeyle karşılıyor ve kınıyoruz'

Dışişleri Bakanlığı: 'Irak ’taki Yeşil Bölge ’yi hedef alan saldırıları endişeyle karşılıyor ve kınıyoruz', Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılmış açıklamada, “Bağdat'ta dün ve bugün muhtelif siyasi parti temsilciliklerini ve tanıdık olmayan misyonların bu.

Dışişleri Bakanlığı: 'Irak 'taki Yeşil Bölge 'yi hedef alan saldırıları endişeyle karşılıyor ve kınıyoruz'
Editör: 15Haber
14 Ocak 2022 - 23:53
Dışişleri Bakanlığı: 'Irak ’taki Yeşil Bölge ’yi hedef alan saldırıları endişeyle karşılıyor ve kınıyoruz',

Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılmış açıklamada, “Bağdat'ta dün ve bugün muhtelif siyasi parti temsilciliklerini ve tanıdık olmayan misyonların bulunduğu Yeşil Bölge'yi hedef alan saldırıları endişeyle karşılıyor ve kınıyoruz. Saldırılarda yaralananlara acil şifalar diliyoruz. Komşumuz Irak'taki hükümet kurma çalışmalarının uzlaşı temelinde zamanlıca sonuçlanması ülkede kalıcı refah ve istikrarın temini bakımından büyük önem taşımaktadır. Bu kritik süreçte ilgili bütün taraflara itidal öğüt ediyoruz. Ülkemiz, Irak'ta kalıcı emniyet ve istikrar tesisine karşın kaslı desteğini sürdürecektir” ifadelerine yer verildi.

Musa Erdoğan

Dışişleri Bakanlığı: 'Irak ’taki Yeşil Bölge ’yi hedef alan saldırıları endişeyle karşılıyor ve kınıyoruz', başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum