Devrilen kamyonetteki tüpler bomba gibi patladı: 2 yaralı

Devrilen kamyonetteki tüpler bomba gibi patladı: 2 yaralı, Gündem Haberleri.

Devrilen kamyonetteki tüpler bomba gibi patladı: 2 yaralı
Editör: 15Haber
23 Mayıs 2022 - 22:59
Devrilen kamyonetteki tüpler bomba gibi patladı: 2 yaralı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Kaza, saat 15.30 sıralarında Ermenek-Sarıveliler yolunda yaşandı. Edinilen bilgiye göre, Konya'dan yüklediği mutfak tüplerini Karaman'ın Ermenek ilçesine getirdiği öğrenilen Mehmet U. (37) yönetimindeki kamyonet, Tepebaşı mevkiine geldiği sırada virajı alamayarak devrildi. Devrilen kamyonet biranda yanmaya başlayarak ateş topuna dönerken, sürücü ile yanına yer alan Muzaffer Ö. (50) öteki sürücüler ve vatandaşlar göre yaralı var vaziyette araçtan çıkarıldı. Yaralılar sonra ambulansla kaldırıldıkları Ermenek Devlet Hastanesi'nde yapılan ilk müdahalenin ardındaki Konya'ya sevk edildi. Jandarma, yanan kamyonetteki tüplerin patlaması sebebiyle önlem amaçlı Ermenek-Sarıveliler yolunu trafiğe kapattı. Güneyyurt Belediyesi itfaiye ekiplerinin müdahale ettiği yangında kamyonet demir yığınına döndü. Kamyonetteki tüpler ise yaşanan patlamalar nedeniyle etrafa saçıldı.

"İlk olarak yaralıları kurtardık"

Kazayı duyar duymaz durum yerine gittiğini anlatan Ali Bağcalı, “Evimin önünde bahçede çalışırken biranda kaza oldu. Ben de otomobilime binerek anında durum yerine gittim. Ben vardığımda yaralı var iki dost aracın yanına yerde yatıyordu. Ben gelmeden önce iki bayan kocalarıyla birlikte yaralıları araç içerisinden çıkarmış. sonra araç yanmaya başlayınca yaralıları birlikte araçtan uzaklaştırdık ve ambulansa haber verdik” dedi.
Yangına müdahale eden itfaiye eri Mehmet Süzen, “Olaydan kısa vakit sonradan 112'den bize ihbar geldi. Biz de itfaiye olarak hemen yola çıkarak kısa sürede olay yerine ulaştık. Biz geldiğimizde halen tüpler patlıyordu. Jandarma tedbir aldıktan ve patlamalar kesildikten sonradan hemen yanan araca müdahale ettik ve söndürdük“ diye konuştu. Yangınla ilgili soruşturma açıldı.

Zekeriya Başar

Devrilen kamyonetteki tüpler bomba gibi patladı: 2 yaralı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Devrilen kamyonetteki tüpler bomba gibi patladı: 2 yaralı haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum