DEVA Partisi'nin Gaziantep mitingine meydan yasağı

DEVA Partisi'nin Gaziantep mitingine meydan yasağı, Gündem Haberleri.

DEVA Partisi'nin Gaziantep mitingine meydan yasağı
Editör: 15Haber
11 Mayıs 2022 - 18:20
DEVA Partisi'nin Gaziantep mitingine meydan yasağı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Ali Babacan, Sosyal Ağ hesabından yaptığı video paylaşımında, 29 Nisan ’da Demokrasi Meydanı ’nda miting için yaptıkları başvuruya Gaziantep Valiliği ’nin önce ‘Uygundur ’ mesajı verdiğini, il teşkilatının bunu halka duyurduğunu belirterek şunları söyledi:

“Bu bildiri sonrası birilerinin elleri ayakları birbirine dolaşıyor. Dehşet dağları sarıyor. Tarih 2 Mayıs. İlk yazının üzerinden iki gün geçmiş. Benzer evrak ‘Uygun ’ yazısının yanında ‘Yerinde değil ’ ifadesi eklenmiş. El yazısı benzer kişinin. Kalem farkından ‘Değil ’ ifadesinin daha sonra eklendiğini açık seçik görüyorsunuz. Yahu kendi verdiğiniz yazıyı ne oldu da değiştirdiniz? Nasıl bir baskı gördünüz de değiştirdiniz? Devletin valisi bu ışık halkası düşürülür mü ve gelip geçici iktidarı elinde bir vali oyuncak edilir mi?”

“MEMLEKETİ AMBEL BETER ETTİNİZ”

Tepkisini, “Bunlar ne yapacaklarını şaşırmışlar. Demokrasi meydanı için önce yerinde dediler. Daha Sonra evrakta karalama yaptılar ve vazgeçtiler. Bunlar Demokrasi Meydanı ’nda demokrasiyi katlettiler. Bu sorunun görünen yanı. Meydan iktidardaki partiye açık fakat bize kapalı. Partili çevrili Cumhurbaşkanına alt çalışan valilerin geldiği koşul  bu” diye sürdüren Babacan, “DERMAN Partisi görülmesin diye Gaziantep ’te talep ettiğimiz 4 bölge talebinin dördünü de reddettiler. Şu Anda bize ulaşımımızı zorlama olan ve daha önce hiçbir siyasi partinin kullanmadığı bir alanı uygun görüyorlar. Gaziantep ’te yaşayanların bile bilmediği alanı bize uygun görüyorlar” dedi.

“GAZİANTEP ’İN HER YERİ ANAMIZIN AŞI, BAŞIMIZIN TACI”

DERMAN Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, mesajının devamında vatandaşlara 21 Mayıs ’ta yapacakları mitingin alanın yerini betimleme ederken şunları söyledi:

“Gaziantep mitingimiz Kalealtı ’nda yapılıyor. Tarifi ve bulması baskı olsun ama kimse gitmesin istiyorlar. Bizi bu şekilde yıldırmaya çalışıyorlar. Elinizden geleni ardınıza koymayın. Bizim Gaziantep ’te pek bir teşkilatımız var fakat gidin mitinginizi Fizan ’da yapın deseniz bizim teşkilatımız bunu yeniden yapar.

Demokrasi Meydanı ’nda miting yapmamızı engelleyen cümbür cemaat bilsin ancak Gaziantep ’in her yeri anamızın aşı, tanrımızın başıdır. Bunları gönlü güzel milletimiz çok iyi biliyor. Yiğit Anteplilerin dediği gibi. memleketi ambel beter ettiniz.

Devletin imanlarını kullanarak bizi durduramazsınız. Bu yaşananlara en iyi cevabı önce Gaziantep, sonradan bütün Türkiye verecek. DERMAN Partisi ’nin olduğu her meydan Demokrasi Meydanı ’dır. Bütün Gazianteplileri mitingimize davet ediyorum.”

“CEVAPLARINI ALACAKLAR”

DERMAN Partisi Gaziantep İl Başkanı Avukat Ertuğrul Kaya ise, miting alanı yerinin önce kabul edilip daha sonra da reddedilmesine tepki gösterirken, “Bu cins engellemeler bizi yıldıramayacak” dedi. Kaya, işlem ile ilgili şunları söyledi:

“Demokrasi Meydanı ’nda miting yapılmasıyla ilgili talebimizi önce sözlü olarak Valilik Özel Kalem ’e ilettik. Özel Kalem bizi arayarak Demokrasi Meydanı ’ndaki miting talebimizin olumlu olarak değerlendirildiği cevabını verdi.

Ben de Vali Bey ’e teşekkürlerimi ilettim ve bunu bir başkan yardımcın vasıtasıyla yazılı olarak aldım. Sayın Vali ’nin ‘Yerinde ’ olduğunu bildiren şerhli yazıyı örneğini alıp vatandaşa ilan yapmaya başladık. Bayramın birinci günü Valilik Özel Kalemi iletişime geçti. Demokrasi Meydanı ’nın yerinde olmayacağını söyledi. Bunun üzerine kendilerine 4 bambaşka yer önerdik. Lakin, hiçbirisi kabul edilmedi.

Lakin, Genel Başkanımızın dediği gibi bize Fizan ’da miting yeri gösterseler orayı mahşeri kalabalığa çevireceğiz. Bunu 21 Mayıs ’ta görecekler. Biz iki yıldan buyana cadde, cadde, sokak sokak dolaşıyoruz. Halkımız bundan böyle bizi gayet iyi tanıyor.  Biz 8 bin 753 esnaf ı yerinde ziyaret ettik. 100 bini aşkın kişiye DERMAN Partisi ’ni anlattık. Bunu gördükleri için de DEVA ’yı engellemeye çalışıyorlar.”

DEVA Partisi'nin Gaziantep mitingine meydan yasağı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum