DEVA Partisi il başkanı FETÖ'den gözaltına alındı

DEVA Partisi il başkanı FETÖ'den gözaltına alındı, Kastamonu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 8 aydır yürütülen soruşturma zarfında, Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı Terörle Uğraş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Taşköprü ilçesinde yapılan operasyonlarla FE.

DEVA Partisi il başkanı FETÖ'den gözaltına alındı
Editör: 15Haber
13 Ocak 2022 - 19:09
DEVA Partisi il başkanı FETÖ'den gözaltına alındı,

Kastamonu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 8 aydır yürütülen soruşturma zarfında, Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı Terörle Uğraş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Taşköprü ilçesinde yapılan operasyonlarla FETÖ/PDY ’ye silahlı terör örgütünü baştan yapılandırmaya çalıştıkları ve bu amaçla toplantılar düzenledikleri, yardımlar topladıkları iddia edilen 3 birey yakalanarak gözaltına alındı.

İL BAŞKANI GÖZALTINA ALINDI

Komandoların da yardım verdiği operasyonlarda gözaltına alınan şahıslar arasında DERMAN Partisi Kastamonu İl Başkanı Mustafa Günaydı ’nın da bulunduğu belirtildi.

Operasyonda yakalanan M.K. ve N.S. isimli şahıslar ve DERMAN Partisi Kastamonu İl Başkanı Mustafa Günaydı ’nın konut ve iş yerlerinde arama yapıldı.

Yapılan aramalarda 6 adet 1 dolarlık banknot, 950 adet yasaklanmış yayın, 4 adet flaş bellek, 4 adet bilgisayar, 4 adet tablet bilgisayar ve 8 adet cep telefonu ele geçirildiği ileri sürüldü.

Keza fazla sayıda, örgüt elebaşı Fettullah Tebessüm Eden ’e ait olan kitaplar, dergiler ile bilgisayar ve haberleşme cihazları ile takviye birleştirme makbuzları ele geçirildiği iddia edildi. Gözaltına alınan şahıslarla ilgili soruşturma devam ediyor. İHA

DEVA Partisi il başkanı FETÖ'den gözaltına alındı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum