Dev yayın balığı herkesin ilgi odağı oldu

Samsun'da satışa sunulan 2 metre boyunda ve 108 kilo ağırlığındaki dev yayın balığı, vatandaşların ilgi odağı haline geldi.

Dev yayın balığı herkesin ilgi odağı oldu
Editör: 15Haber
06 Ağustos 2022 - 12:41
Dev yayın balığı herkesin ilgi odağı oldu, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Samsun'da satışa sunulan 2 metre boyunda ve 108 kilo ağırlığındaki dev yayın balığı, vatandaşların ilgi odağı haline geldi.
2 metre uzunluğundaki dev yayın balığı, Bafra'daki Kızılırmak Nehri'nden balıkçılar tarafından yakalanarak karaya çıkarıldı. Küçük bir balıkçı teknesiyle yakalanan dev yay, balıkçıların yüzünü güldürdü. Samsun'da satışa sunulan dev balık vatandaşların dikkatini çekti. 5 kişi ilgi odağı olan balığı çıkarmak için uğraşırken, meraklı vatandaşlar cep telefonu kameralarıyla yayın balığının fotoğrafını çekti.

"Sezonun En Büyük"
Vatandaşların ilgi odağı olan yayın balığının bu sezon tezgahlara gelen en büyük balık olduğunu vurgulayan balık satıcısı Onurcan Köse, "Dev yay Kızılırmak Nehri'ne takıldı. Balık 2 metre uzunluğunda ve 108 kilo ağırlığında. Kemiksiz ve lezzetli bir balıktır. Balıkları kilosu 70 TL'ye satışa sunduk" dedi.

"İlk defa gördük"
Hayatlarında ilk kez bu kadar büyük bir balık gördüklerini söyleyen vatandaşlar, "Daha önce 2 metre boyunda bir yayın balığı görmemiştik. Güzel bir balık. Böyle güzel bir balık Samsun'a çok yakışırdı. Lezzetli, kemiksiz eti var” dediler.
Yaklaşık bir saat gişe önünde sergilenen yayın daha sonra kilosu 70 TL'den satışa sunuldu.

Detaylı bir şekilde, Dev yayın balığı herkesin ilgi odağı oldu başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum