Destici: Burası hukuk devleti

Destici: Burası hukuk devleti, Gündem Haberleri.

Destici: Burası hukuk devleti
Editör: 15Haber
12 Mayıs 2022 - 21:34
Destici: Burası hukuk devleti, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Çeşitli ziyaretlerde bulunmak için Eskişehir ’e gelen BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Yargıtay tarafından cezası onanan Canan Kaftancıoğlu hakkındaki soruları yanıtladı.

Destici, ‘Canan Kaftancıoğlu ’nun 4 yıl 11 ay ceza alması hakkında ne düşünüyorsunuz? ’ sorusu üstüne şunları söyledi:

*Canan Kaftancıoğlu, bizim ayrıntılarıyla siyaseten ve fikren karşı karşıya olduğumuz birisidir lakin biz hiçbir siyasetçinin ceza almasını istemeyiz. Lakin Türkiye, demokratik bir hukuk devleti, anayasamız var.

“BURASI HUKUK DEVLETİDİR”

*Siyasi parti temsilcileri de buradaki hükümlere uymadığı süre hukuk devletlerinde bir cezai durumla aleyhinde karşıya kalırlar. Birisi Cumhurbaşkanına hakaret ediyorsa ve büyük Türk devletini alenen aşağılıyorsa, ulus görevlisine hakaret ediyorsa burası hukuk devletidir.

*Bugüne dek hukukun üstünlüğünü savunanlar veya bu iddiada bulunanlar ilk kez hukuka saygı göstermelidir. Hukukta bunun bir karşılığı olduğunu mahsus yapıyorsunuz. Canan Kaftancıoğlu, bunu mahsus görevde tutunmuştur.

*Yargıtay onamayıp değil mu sayacaktı? Cumhurbaşkanına hakaret edeceksiniz, devleti alenen aşağılayacaksınız, halk görevlilerine hakaret edeceksiniz ve buradan bir gün bile ceza almadan gideceksiniz. Ana o vakit hukuk devleti olmaz. Herkesi hukukun üstünlüğüne uygun hareket etmeye davet ediyorum.

“TÜRK YARGISINI İTİBARSIZLAŞTIRMAYA ÇALIŞIYORLAR”

Yargıtay ’ın kararının arkasından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ’nun tüm milletvekillerini İstanbul ’a çağırması ile ilgili soru üstüne Destici, “CHP ve onun etrafında kümelenen öteki partiler, lehlerine karar olduğu süre yargı ile ilgili güzel cümleler kuruyorlar. Ama beğenmedikleri kararlarda yargının en ince ayrıntısına kadar Cumhurbaşkanı ve hükümetin kontrolünde olduğunu ve siyasi baskıyla karar verdiğini ifade ederek Türk yargısını itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar. Asıl muhalefet partisinin genel başkanının daha ihtiyatlı ve sabırlı hareket etmesi gerektiğini düşünüyorum” dedi. İHA

Destici: Burası hukuk devleti, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum