Dere taştı, bebekli aileyi ekipler kurtardı

Dere taştı, bebekli aileyi ekipler kurtardı, Nazilli ilçesinde dün sabah saatlerinde etkin olan sağanak, Akçay Nehri ’ne dökülen derenin taşmasına neden oldu.

Dere taştı, bebekli aileyi ekipler kurtardı
Editör: 15Haber
12 Ocak 2022 - 09:40
Dere taştı, bebekli aileyi ekipler kurtardı,

Nazilli ilçesinde dün sabah saatlerinde etkin olan sağanak, Akçay Nehri ’ne dökülen derenin taşmasına neden oldu. Denizli ’nin Çivril ilçesinden 50 gün önce Esenköy Mahallesi ’ne gelen ve hayvancılıkla uğraşan 4 şahsiyet ailenin kaldığı alan, su aşağıda kaldı.

Ailenin takviye çağrısıyla bölgeye jandarma, itfaiye ve sıhhat ekipleri sevk edildi. Nazilli TRAC (Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti) ekipleri de bölgeye gelerek çalışmalara muavin oldu. Bölgeye iş makinesiyle ulaşan ekipler, mahsur kalan Mehmet Kaçar, Serdar Durmaz, Hülya Durmaz ve bebek Ülfiye Durmaz ’ı kurtardı. Aile bireyleri sağlık kontrolü için Nazilli Devlet Hastanesi ’ne götürüldü.

EKİPLER HAYVANLAR İÇİN DE SEFERBER OLDU

SIRASI GELMIŞKEN ailenin sel sularını ayrım edince yüksek bir bölgeye çıkardığı 250 küçükbaş hayvan için de ekipler seferber oldu. Ekipler, bazı koyunlara ulaştı. Su Baskını sularına kapılan hayvanların olup olmadığının tespitinin sürdüğü bildirildi. Serdar Durmaz, gece olduğu için hayvanlarından sel sularına kapılan olup olmadığını bilmediklerini söyledi.

Esenköy Mahallesi Muhtarı Ali Küçük, olayı duyar duymaz yetkili mercileri aradıklarını ifade ederek, “Bölgede yer alan çoban arkadaşımızın hayvanlarının ve çadırlarının olduğu alan, sağanak yağışlarla birlikte nehir sularının taşmasıyla sular aşağı kalmış. Hemencecik yetkililere haber verdik ve kurtarma çalışması başlatıldı” dedi. (DHA)

Dere taştı, bebekli aileyi ekipler kurtardı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum