Deprem uyarı sistemi, deprem dakikasında uyarı yaptı , MUĞLA haberleri

Son Dakika MUĞLA haberleri: Türkiye’deki akıllı telefon kullanıcıları için de kullanıma sunulan Google’ın ‘Deprem Uyarı Sistemi’nin hayat kurtaran özelliği bugün Muğla depreminde devreye girdi.

Deprem uyarı sistemi, deprem dakikasında uyarı yaptı
, MUĞLA haberleri
Editör: Derya Demir
25 Ocak 2023 - 19:46
Deprem uyarı sistemi, deprem dakikasında uyarı yaptı , MUĞLA haberleri, MUĞLA İlinin anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Türkiye’deki akıllı telefon kullanıcıları için de kullanıma sunulan Google’ın ‘Deprem Uyarı Sistemi’nin hayat kurtaran özelliği bugün Muğla depreminde devreye girdi.

Bugün saat 15.37 sıralarında Akdeniz açıklarında gerçekleşen 5,7 büyüklüğündeki depremin olduğu dakika içinde Android telefonlara bildirim geldi. Google, deprem anında hayat kurtaran özelliğini devreye soktu ve telefonlara deprem riski olacağına dair bir bildirim gönderdi. Sosyal medyada çok sayıda kullanıcı, telefonlarına gelen bildirimlerin ekran görüntüsünü yayınladı.

Deprem uyarı sistemi nedir?
Deprem Uyarı Sistemi, ABD merkezli teknoloji devi Google’ın Android işletim sistemiyle çalışan telefonlarda kullanılıyor ve ücretsiz olarak tüm kullanıcılara sunuluyor. Ancak bu uyarı bildirimlerini telefonunuzda açmanız gerekiyor. Ayrıca Android’in deprem uyarıları yalnızca Wi-Fi, kablosuz internet bağlantısı, ya da veri bağlantısı açıksa gönderiliyor.
Telefondan Android Deprem Uyarı Sistemi’ni açmak için, ayarlar uygulamasından deprem uyarısının aktif edilmesi gerekiyor.
Deprem uyarı sistemi, deprem dakikasında uyarı yaptı
Deprem uyarı sistemi, deprem dakikasında uyarı yaptı
Deprem uyarı sistemi, deprem dakikasında uyarı yaptı

Detaylı bir şekilde, Deprem uyarı sistemi, deprem dakikasında uyarı yaptı , MUĞLA haberleri başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. MUĞLA ilinde olan haber gibi, benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz. Ayrıca Yerel Haberler sayfasını kontrol edebilirsiniz. Tüm illeri ayırarak okuya bilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum