Denizli ekibi Kadınlar U15'te şampiyon oldu

Denizli temsilcisi Horozkentspor, son maçında Sultanlarspor'u 1-0 yenerek ilk kez düzenlenen U15 Kadınlar Ligi'nde şampiyon oldu.

Denizli ekibi Kadınlar U15'te şampiyon oldu
Editör: 15Haber
06 Ağustos 2022 - 11:19
Denizli ekibi Kadınlar U15’te şampiyon oldu, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Denizli temsilcisi Horozkentspor, son maçında Sultanlarspor'u 1-0 yenerek ilk kez düzenlenen U15 Kadınlar Ligi'nde şampiyon oldu.
Akkonak Stadı'nda oynanan ve her iki takım taraftarlarının da yoğun ilgi gösterdiği maçta Sultanlarspor ile Horozkentspor karşı karşıya geldi. Ligin ilk haftasında oynanan karşılaşmayı 2-1 kazanan Horozkentspor, 27. dakikada Ecrin Naz Çoban'ın golüyle maçı kazanarak şampiyonluğu ilan etti. Maç sonunda Horozkentspor taraftarları ve futbolcuları, maçın havasıyla oynayarak şampiyonluğu kutladı.
Derbi maçını değerlendiren Horozkentspor U15 teknik direktörü Ahmet Berber, şampiyonluktan büyük gurur duyduğunu belirterek, “Çocuklarımızın üzerine çok düştük. Daha önce U13'te yenilmedik ve U13'te Türkiye şampiyonu olduk. Burada U15'te şampiyon olduk. A takımımız tüm maçlarını kazanarak 1. lige yükseldi. Elimizden geldiğince kızlarımıza destek olmaya çalışıyoruz.
Horozkentspor Teknik Direktörü Osman Kıraç da U15 Ligi'nin oynanıp oynanmayacağının netlik kazanmadığını ancak maçlar oynanacakmış gibi hazırlıklarına devam ettiklerini belirterek, "Her şeyden sonra Beşiktaş ile oynandı. 3 takımın katılımı. Daha sonra takımlardan biri ligden çekildi ve iki maç oynadık. Gerçekten de puanların hiç sayılmadığı bu yaş grubunda şampiyon olmak, amaç futbolcu yetiştirmek.

Detaylı bir şekilde, Denizli ekibi Kadınlar U15’te şampiyon oldu başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum