Denizin ortasında dakikalarca yaşam savaşı verdi

Denizin ortasında dakikalarca yaşam savaşı verdi, Gündem Haberleri.

Denizin ortasında dakikalarca yaşam savaşı verdi
Editör: 15Haber
23 Haziran 2022 - 08:20
Denizin ortasında dakikalarca yaşam savaşı verdi, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Bartın'ın Amasra ilçesine yan Gömü köyünde balık yakalamak için deniz kıyısındaki kayalıklara çıkan 48 yaşındaki Engin Bilgin üzerine gelen dalgayla dengesini kaybedip denize düştü. Kendi çabalarıyla karaya çıkamayan Bilgin bölgedeki diğer balık tutan vatandaşlara seslenerek destek çağrısında bulundu.

Çevrede bulunan vatandaşların ihbarı üstüne bölgeye Sahil Emniyet Batı Karadeniz Grup Komutanlığına bağlı botlar yönlendirildi. Botların bölgeye yaklaşmasıyla beraber vatandaşlar cep telefonlarının ışıklarıyla ekipleri denizin içinde hayatta kalma mücadelesi veren Bilgin'in bulunduğu bölgeye yönlendirdiler.

Yarım saatten fazla bir vakit dalgaların aralarında hayatta kalma mücadelesi veren Alim, Sahil Güvenlik ekipleri tarafından bota alınmasının peşinde Amasra Limanına getirildi. Limanda hazırlanmış bekleyen 112 ekiplerince ilk müdahalesi yapılan Bilgin daha sonra Bartın Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.
Bilgin'in sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken o anlar çevredeki vatandaşlar göre cep telefonu kamerası ile saniye saniye kayıt altına alındı.

Bülent Bostancı
 

Denizin ortasında dakikalarca yaşam savaşı verdi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Denizin ortasında dakikalarca yaşam savaşı verdi haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum