Denizde kaybolduğu sanılan çocuk karada sağ bulundu

Denizde kaybolduğu sanılan çocuk karada sağ bulundu, Gündem Haberleri.

Denizde kaybolduğu sanılan çocuk karada sağ bulundu
Editör: 15Haber
20 Haziran 2022 - 10:30
Denizde kaybolduğu sanılan çocuk karada sağ bulundu, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Olay, Samsun'un Atakum ilçesi Mimarsinan Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı sahilinde meydana geldi. Edinilen bilgiye takriben, Afganistan uyruklu Mahmut Hüseyni, eşi Şofya Hüseyni ve 7 yaşındaki oğlu Muhammed Yasin Hüseyni ile birlikte deniz kenarına gitti. Baba-oğul birlikte denize girerek yüzmeye başladı. Bir vakit sonra baba Mahmut Hüseyni oğlunun denizde olmadığını gördü. Sahile meydana çıkan Afgan baba oğlunu sahilde de bulamayınca bir süre aradıktan sonra denizde kayboldu diye etraftan yardım istedi. Vatandaşlar polise haber verdi.

Önce feryat, daha sonra büyük mutluluk

Kayıp çocuk için cankurtaranlar, balık adam polisler ve sahil güvenlik ekipleri kadar denizde, Atakum polisi göre da sahilde arama çalışmaları başlatıldı. Babanın feryatları ise yürekleri dağladı. Afgan anne ise baygınlık geçirdi. Denizde ve karada çocuğu arama çalışması devam ederken, Atakum İlçe Güvenlik Müdürlüğü ekipleri 7 yaşındaki Afgan uyruklu çocuğu denize girdiği yerden 4 kilometre uzaklıktaki Körfez Mahallesi sahilinde yolunu kaybetmiş olarak yürürken buldu. Sevindirici haber Afgan anne ve babaya polis kadar verildi.

"Polise ve Türk halkına teşekkür ediyorum"

Baba Mahmut Hüseyni polislere fazla teşekkür etiğini belirterek, "Bana çocuğumu kavuşturdular. Polise ve Türk halkına teşekkür ediyorum" dedi.

Polis aracına bindirilen aile çocuklarını bulunduğu yere götürülerek burada polisten çocuklarını teslim aldılar. Aile çocuklarına sarılıp büyük mutluluk yaşarken, çocuk da kendilerini bulan polislere teşekkür etti. Çocuğun denize girdikten sonra karaya çıkıp sahildeki duş alma kabinlerini ararken kaybolduğu öğrenildi.

Muhammer Ay

Denizde kaybolduğu sanılan çocuk karada sağ bulundu, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Denizde kaybolduğu sanılan çocuk karada sağ bulundu haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum