Denizde boğulma tehlikesi geçiren Rus kadın 40 dakikalık kalp masajıyla hayata döndürüldü

Denizde boğulma tehlikesi geçiren Rus kadın 40 dakikalık kalp masajıyla hayata döndürüldü, Olay, sabahtan 08.30 sıralarında Konyaaltı ilçesi Konyaaltı Sahili açıklarında yaşandı.

Denizde boğulma tehlikesi geçiren Rus kadın 40 dakikalık kalp masajıyla hayata döndürüldü
Editör: 15Haber
10 Ocak 2022 - 11:44
Denizde boğulma tehlikesi geçiren Rus kadın 40 dakikalık kalp masajıyla hayata döndürüldü,

Olay, sabahtan 08.30 sıralarında Konyaaltı ilçesi Konyaaltı Sahili açıklarında yaşandı. Edinilen bilgiye göre, bir otelde konaklayan Rus uyruklu Larisa Stadnikova (52), sahile gelerek denize girdi. Dalgaların sürüklediği Larisa, bir zaman sonradan ise gözlerden kayboldu.

Sahildeki öteki vatandaşların su üzerinde tembel bir kişiyi görmesi üstüne şart 112 Acil Çağrı Merkezine bildirildi. İhbarın ardından bölgeye deniz polisi sevk edildi. Kısa sürede Rus kadının yanında gelen ekipler, onu bota alarak Kaleiçi Yat Limanı'na hareket etti.

Nabız alınamadı, 40 dakikalık yürek masajıyla hayata döndü

Nabız alınamayan Rus kadına varış noktasına kadar kalp masajına aralıksız ekipler, limana geldiklerinde de bu işlemi bot içerisinde sürdürdü. Afiyet ekiplerinin gelmesiyle bottan kıyıya çıkartılan Larisa'ya bir yandan kalp masajı yapılırken, bir yana da yuttuğu su vakumla çekildi ve oksijen verildi.

Takriben 40 dakikalık yürek masajının ardındaki tekrar hayata döndürülen Larisa Stadnikova, ambulansla Atatürk Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Stadnikova'nın hastanedeki tedavisinin sürdüğü belirtildi.

Suat Metin - Akif Yılmaz
 

Denizde boğulma tehlikesi geçiren Rus kadın 40 dakikalık kalp masajıyla hayata döndürüldü, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum