Definecilerin mağara hayatı pes dedirtti

Definecilerin mağara hayatı pes dedirtti, Bir mağarayı kazan definecilerin burada yaşadığını görebilen vatandaşlar pes artık dedi.

Definecilerin mağara hayatı pes dedirtti
Editör: 15Haber
22 Kasım 2021 - 11:48
Definecilerin mağara hayatı pes dedirtti,

Bir mağarayı kazan definecilerin burada yaşadığını görebilen vatandaşlar pes artık dedi. Gündüz çalıştıkları tarlaların gece defineciler kadar köstebek yuvasına çevrildiğini gösteren çiftçiler yetkililerden destek istedi.

4 medeniyete başkentlik yapmış dünyanın en manâlı tarihi yapılarının çıktığı Bursa'nın İznik ilçesi definecilerin hedefi haline geldi. İlçenin simgesi Abdulvahap tepesinin anında aşağıda yer alan mağaraya dadanan defineciler mağaraya dev bir oyuk açtı. Burada kazma kürek aletlerini de bulunduran defineciler koltuk takımı da koyarak mağarada yaşamaya başladılar. Bu duruma isyan eden mağaranın dibinde zeytin tarlası yer alan çiftlik sahibi Bekir Çil, “Tarlamın hemen dibinde bulunan bu mağarayı yaşam alanına çevirmişler. Bunun çözümü var mı değil mu bilemiyoruz. Yetkililere her zaman bildirmemize karşın kimse bu konu ile ilgilenmedi. Gece geliyorlar Kazı çalışmaları yapıyorlar dahası burada yaşıyorlar fazla da rahatlar. Bundan Böyle bir önlem alınsın” dedi.

İlkay Altay - Mehmet Buldu

Definecilerin mağara hayatı pes dedirtti, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum