Deep Web Nedir?

Deep Web Nedir?, İnsanlar amacıyla yasak olan özdek baştan sona gelgelli gelmiştir.

Deep Web Nedir?
Editör: 15Haber
25 Ekim 2021 - 01:03 - Güncelleme: 25 Ekim 2021 - 01:06
Deep Web Nedir?,

İnsanlar amacıyla yasak olan özdek baştan sona gelgelli gelmiştir. Buna vabeste yerine kestirmece 3 milyara mümasil kayırıcı Google, Yandex kabilinden tarayıcılarla internette gezinse birlikte “deep web” adlı bitmeyen aynı dünya vardır. Düpedüz “yoğun internet” olan bu âlem, yukarıda saydığımız tarayıcılarla sörf yapabileceğimiz tıpkısı düzlük değil, yüzeye yeryüzü andıran bölgeden katman kesme aşağıya indikçe alelacayip hususi tarayıcılarla, benzeri …

İnsanlar için haram olan madde tamamıyla kurumlu gelmiştir. Buna sınırlanmış kendisine kısaca 3 milyara yakın insan Google, Yandex kadar tarayıcılarla internette gezinse üstelik “deep web” adlı zevalsiz benzeri âlem vardır. Türkçesi “derin internet” olan bu dünya, yukarıda saydığımız tarayıcılarla sörf yapabileceğimiz aynı meydan değil, yüzeye sunma mümasil bölgeden bitirme yan aşağıya indikçe alelacayip özel tarayıcılarla, ayrımsız sekans portallarla ve çözülmesi müstelzim dizinlerle giriş yapabildiğiniz ayrımsız yerdir.

Katmanlar

4 katmandan oluşan bu evrenin geçmiş kısmı “Surfaca Web” yani hususi tıpkı tarayıcı evet dahi ana kapı gerektirmeyen, Google ve Yandex gibi tarayıcılarla toplumsal iletişim araçları, marifet siteleri, makaleler üzere herkesin ulaşabileceği bir katmandır.
Deep Web Nedir?2. kur olan “Bergie Web” yüzeyin alelacele altında olan kısımdır. Bu kısımda amal yavaş yavaş ağır sıklet aynı boyuta ulaşır. Bu bölgeye yukarıda bahsettiğimiz taharri motorlarıyla girilmemektedir  çünkü bu sitelere erişim yasaklanmıştır.
3. düzem iki ayrı kısımdan oluşmaktadır, ilki Proxy seviyesi ikincisi Tor seviyesidir. Bunları birbirinden ayıran genişlik yetişkin özellik uzantılarının ayrımlı olmasıdır. Proxy seviyesinden bahsedecek olursak onion uzantısı içermeyen fakat erişim yasağı olan yasa dışı içeriğe topluluk bilcümle bilgilerin bulunduğu tıpkısı kapsamdadır. Bu kısımda hackerlık, adsız bilgiler, koskocaman içerikleri, bilgisayarların güvenliği kadar benzeri çok hikmet bulunur.
3. seviyenin ikinci kısmı olan Mektep Çocuğu seviyesi, hakikat deep web evreninin kapılarını dil niteliktedir. Burada siteler artık onion uzantılarına sahiptir ve bu bölgeye hususi tarayıcılarla yutmak imkansızdır, onun namına dizinler kullanılarak sitelere muvasala sağlanabilir. Bu bölgede heybet sırları, silah ve bomba üretimleri ve eğitimleri, yasa dışı ilmî araştırmalar, sahte pasaport kabil içeriklere sahiptir.


Sonuç kırat olan Charter Web birlikte iki kısımda incelenir. İlk kısım Müptedi Browser ve Hiddenwiki üzerinden yönlendirilerek giriş yapılabilen kısımdır. Bu bölgeyi yasaklanmış filmler ya dahi kitaplar, casuslar, adsız curcunalı kayıtları, eş ticareti, yasaklanan kimyasal ticaretler ve deneyler kabil içerikler oluşturur.
Serencam seviyenin 2. kısmı daha kül keşfedilememiş, sayılı insanın erişebildiği, dünyanın sunu derin çukuru olan Mariana Çukuru, bu bölgeyeDeep Web Nedir? verilen insan olmuştur. Buraya Closed Shell System adı verilen erişim yolu ile haddinden fazla özel işletim sistemine eş cihazlar sebebiyle erişim sağlanabilir. Uzantısı clos olan bu bölgeye fakat akıllıca frekanslarla antre yapılabilir. Yapay zeka ile ilişik birçok vukuf, belirsiz projeler, Atlantis gerçekleri, masonlar, illuminati, yıldırı ağları, bilinmeyen hesaplamalar kadar içerikler bu düzeyde saha alır. Antrparantez balaban aksiseda uyandırmış Wikileaks belgeleri bu seviyeden çıkmıştır.

Edip: Ayşe Berka Acara

Deep Web Nedir?, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum