Dedektör köpeği 'Alex' uyuşturucu tacirlerine geçit vermedi

Elazığ'da polis ekiplerinin durdurduğu bir araçta dedektör köpek Alex'in yardımıyla yapılan aramada, sebze torbasında uyuşturucu ele geçirilirken, 2 zanlı tutuklandı.

Dedektör köpeği 'Alex' uyuşturucu tacirlerine geçit vermedi
Editör: 15Haber
06 Ağustos 2022 - 14:13
Dedektör köpeği ‘Alex’ uyuşturucu tacirlerine geçit vermedi, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Elazığ'da polis ekiplerinin durdurduğu bir araçta dedektör köpek Alex'in yardımıyla yapılan aramada, sebze torbasında uyuşturucu ele geçirilirken, 2 zanlı tutuklandı.
Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlar Anteni ekipleri, şehir genelinde uyuşturucu madde kullanımını, ticaretini ve sevkiyatını engellemek için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda ekipler, Bingöl polis infaz noktasında şüpheli bir aracı tespit ederek durdurdu. Durdurulan araçta bulunan MK ve HY, 1 adet 1,27 gram uyuşturucu madde ele geçirirken, Alex dedektörünün köpeğin tepkisi üzerine araçta bulunan sebze torbasından 253,15 gram metamfetamin ele geçirildi. Şüpheliler tutuklandı. Öte yandan HY'nin "uyuşturucu kullanma ve hırsızlık" suçuna ilişkin 2 ayrı arama dosyası olduğu öğrenildi. Ayrıca, zanlılar hakkında başka kişilerin kimlik bilgilerini kullanma suçundan adli soruşturma başlatıldığı bildirildi.
İl Emniyet Müdürlüğü'nde ifadeleri tamamlanan şüpheliler MK ve HY, bugün adliyeye sevk edildi.
Detaylı bir şekilde, Dedektör köpeği ‘Alex’ uyuşturucu tacirlerine geçit vermedi başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum