DEAŞ'a maddi kaynak sağlayan 18 şüpheli hakkında gözaltı kararı

DEAŞ'a maddi kaynak sağlayan 18 şüpheli hakkında gözaltı kararı, Gündem Haberleri.

DEAŞ'a maddi kaynak sağlayan 18 şüpheli hakkında gözaltı kararı
Editör: 15Haber
24 Haziran 2022 - 09:35
DEAŞ'a maddi kaynak sağlayan 18 şüpheli hakkında gözaltı kararı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu göre yürütülen soruşturma çerçevesinde verilen talimatlara istinaden; MASAK raporlarıyla saptama edilen banka hesap hareketleri, sosyal medya platformlarında yapılan paylaşımlarıyla Ülkemizde ikamet eden ve Suriye'deki çatışma bölgelerinde faaliyet yürüten DEAŞ silahlı terör örgütü mensupları ile ailelerine, ‘infak, tevhide çağrı, kefaret, Suriye için, medrese infak yardımı, esir bacılar için yardım, darul erkam vs.' açıklamalarıyla örgütsel amaçlarla açılan banka hesap numaraları üzerinden nakdi yardımlarda bulunarak DEAŞ silahlı terör örgütüne fiziki kaynak temin etmek suretiyle terörizmin finansmanı suçunu işlediklerine dair deliller elde edilen tamamı Türk vatandaşı 18 şüphelinin, Ankara merkezli 12 ilde, 24 Haziran 2022 tarihinden itibaren eş zamanlı olarak gözaltına alınmalarına karar verildi.
Şüphelilerin 12'si yakalanmış olup öteki şüphelilerin yakalanması ile Cumhuriyet Başsavcılığına sevklerine yönelik işlemlere, Ankara İl Jandarma Komutanlığı Terörle Uğraş Şube Müdürlüğü ekiplerince devam edildiği bildirildi.

Ali Nargüner
 

DEAŞ'a maddi kaynak sağlayan 18 şüpheli hakkında gözaltı kararı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. DEAŞ'a maddi kaynak sağlayan 18 şüpheli hakkında gözaltı kararı haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum