DDK'nın KPSS ön raporu: "3 soru birebir aynı, 10 soru benzer"

Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın (KPSS) sorularının sızdırıldığı iddiasıyla başlatılan çifte soruşturma sürüyor. Devlet Denetleme Kurulu (DDK) tarafından hazırlanan ön raporda 3 sorunun birebir aynı, 10 sorunun ise benzer olduğu belirlendi.

DDK'nın KPSS ön raporu: "3 soru birebir aynı, 10 soru benzer"
Editör: 15Haber
06 Ağustos 2022 - 14:21
DDK’nın KPSS ön raporu: "3 soru birebir aynı, 10 soru benzer", Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın (KPSS) sorularının sızdırıldığı iddiasıyla başlatılan çifte soruşturma sürüyor. Devlet Denetleme Kurulu (DDK) tarafından hazırlanan ön raporda 3 sorunun birebir aynı, 10 sorunun ise benzer olduğu belirlendi.
KPSS sorularının sızdırıldığı ve sınavda şüphe bulunduğu iddiasıyla başlatılan soruşturmanın ön raporu DDK tarafından hazırlandı. Uzmanlar tarafından hazırlanan ön raporda 3 sorunun birebir aynı, 10 sorunun ise benzer olduğu belirlendi. Soruşturma için soruları hazırlayan ÖSYM çalışanları ifadeye çağrıldı.
3 sorunun cevap seçeneklerinin örtüştüğü ortaya çıktı.
İncelemeden önce sızdırıldığı iddia edilen 20 konu uzman ekiplerce incelenirken, ön raporda 13 şüpheli konu olduğu belirlendi. Uzmanlar tarafından yapılan incelemede 3 sorunun birebir aynı olduğu ve bu soruların cevap seçeneklerinin örtüştüğü ortaya çıktı. 10 sorunun benzer olduğu belirlendi. Soruşturmaların devam ettiği bildirildi.
Yediiklim yayınevi konu uzmanlarının telefon görüşmeleri mercek altında
Soruları sızdırıldığı iddia edilen Yediiklim yayınevi, soru uzmanları ve ÖSYM çalışanlarından gelen telefon görüşmeleri ve temel kayıtlar da incelendi. Muayeneden önce şüpheli bir görüşme olup olmadığı soruldu. ÖSYM çalışanları ve yöneticileri hakkındaki iddiaların Ankara Memurlara Karşı Suçlar Başsavcılığı tarafından incelenirken, Yediiklim Yayınevi ve çalışanları hakkında soruşturmanın İcra ve Suç Savcılığı tarafından yürütüldüğü öğrenildi. .

Detaylı bir şekilde, DDK’nın KPSS ön raporu: "3 soru birebir aynı, 10 soru benzer" başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum