Davutoğlu'ndan cemevine ziyaret

Davutoğlu'ndan cemevine ziyaret, Gündem Haberleri.

Davutoğlu'ndan cemevine ziyaret
Editör: 15Haber
10 Mayıs 2022 - 21:14
Davutoğlu'ndan cemevine ziyaret, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, başlangıçta merkez Akdeniz ilçesinde yer alan Hal Kompleksi ’ne gitti. Mersin Halciler Derneği üyeleri ile bir araya gelen Davutoğlu, ardından Nakliyeciler Sitesi ile merkez Yenişehir ilçesinde bulunan cemevine ziyaret gerçekleştirdi.

Burada Alevi Kültür Dernekleri Şube Başkanı Hasan Kılavuz, Mersin Cemevi İnanç Kurulu Başkanı Erdoğan Sevin ve dernek üyeleri tarafından karşılanan Davutoğlu, görüşme salonuna geçti.

Davutoğlu, buluşma salonunda Mersin Cemevi yönetimi ve üyeleri ile bir araya gelirken Alevi Kültür Dernekleri Şube Başkanı Hasan Kılavuz, yaptığı konuşmada Alevilerin yaşadığı sorunlarla ilgili bugüne kadar bir gelişmenin yaşanmadığını söyledi.

Ardından söz alan Davutoğlu, Gelecek Partisi ’nin programı ve Alevilerle ilgili görüntü açısına değindi. Parti olarak Türkiye ’deki bütün inançlara aynı mesafede olacaklarını ve bütün sorunlarını çözeceklerini açıklayan Davutoğlu, iktidarları döneminde hiçbir vatandaşın, dini inancı nedeniyle ayrımcılığa maruz kalmayacağını sözlerine ekledi. (DHA)

Davutoğlu'ndan cemevine ziyaret, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum