Danıştay'dan 'Efes Selçuk' kararı haberi

Danıştay'dan 'Efes Selçuk' kararı, Gündem Haberleri.

Danıştay'dan 'Efes Selçuk' kararı haberi
Editör: 15Haber
28 Ocak 2022 - 21:27
Danıştay'dan 'Efes Selçuk' kararı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel hakkında Selçuk Belediye Başkanlığı ismi ve Belediye Başkanı unvanının dışında ‘Efes Selçuk Belediye Başkanlığı ’ ismi ve ‘Efes Selçuk Belediye Başkanı ’ unvanını kullandığı gerekçesiyle bahşedilen soruşturma kararında noktayı Danıştay koydu.

İTİRAZ DEĞERLENDİRİLDİ

Laf konusu soruşturmaya yönelik Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel kadar yapılan itirazı değerlendiren Danıştay 1. Dairesi, ‘Efes Selçuk Belediyesi ’ ve ‘Efes Selçuk Belediye Başkanı ’ isim ve unvanının kullanılması nedeniyle kamunun zararına, şahısların menfaatine ya da üçüncü kişilerin mağduriyetine neden olunduğu yolunda bir tespitin yapılmadığı ve salt hukuka kuraldışılık tespitinden hareketle ilgililere cezai yükümlülük yüklenemeyeceğini ifade ederek, ön inceleme raporunda da belediyenin devlete ait yazışmalarında ‘Selçuk Belediyesi ’ ve ‘Selçuk Belediye Başkanı ’ ad ve unvanının kullanıldığını belirtti.

KARARIN KALDIRILMASINA HÜKMETTİ

BU NEDENLE itirazın kabul edildiği ifade edilirken, Filiz Ceritoğlu Sengel için soruşturma izni verilmesine ilişkin kararın kaldırılmasına karar verildiği belirtildi.

Selçuk Belediyesi ’nden yapılan açıklamada ise, Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel ’in göreve geldiği tarihten bu yanlamasına ilk kez Efes Antik Kenti, Celsus Kütüphanesi, St. John Kilisesi, Artemis Tapınağı ve İsabey Camii ve doğal sit alanları olmak üzere ilçenin tarihi ve doğal varlıklarının bütününden oluşan Selçuk ilçesinin tanıtımı ve turizminin gelişmesi için sürdürülen çalışmalarda ‘Efes Selçuk ’ isminin kullanıldığı açıklama edildi. İHA

Danıştay'dan 'Efes Selçuk' kararı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum