Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor! Masada ekonomi ve salgın başlıklı 5 önemli konu var

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor! Masada ekonomi ve salgın başlıklı 5 önemli konu var, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yarın toplanacak.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor! Masada ekonomi ve salgın başlıklı 5 önemli konu var
Editör: 15Haber
22 Kasım 2021 - 08:09
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor! Masada ekonomi ve salgın başlıklı 5 önemli konu var,

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yarın toplanacak. Toplantıda iç ve dış gündeme ilişkin başlıklar masada olacak. Kritik toplantıya ilişkin detayları CNN Türk muhabiri Arda Erdoğan aktardı.

İşte Erdoğan'ın açıklamaları:

"Ekonomiden, salgına kritik gündem başlıkları var. Salgın ile başlayalım. İllerden gelen verileri Afiyet Bakanı Koca kabinenin gündemine sunacak. Ayrınca yüz yüze eğitimde verilen aranın ardındaki okullardaki hazırlıkların kabinenin gündemine gelmesi bekleniyor. Okulların açılmasının salgının seyrine etkisi kabine toplantında ele alınacak.

MERKEZ BANKASININ FAİZ İNDİRİMİ

Ekonomide epeyce kayda değer bir başlık. Merkez Bankası 100 baz puan faiz indirimi gelmişti, bu faiz indirimin arkasında döviz kurlarında yukarı yönü olan bir hareket oldu. Kurların piyasalara olan etkisinin asgari seviyeye düşürülebilmesi için atılacak adımlar kabine toplantısında ele alınacak. Fahiş fiyatlara ilişkin bilgilendirmeler de toplantının gündeminde olacak.

ASGARİ ÜCRET

Asgari ücrette ayrıca patron kesiminin ayrıca de emekçi kesiminin talepleri var. Bu beklentiler ışığında atılabilecek adımlar ele alınacak.

TERÖRLE MÜCADELE

Terörle mücadele bir başka başlık. Bilgilendirmeler keza İçişleri ayrıca de Mili Savunma Bakanlığı göre yapılacak.

MAHKUMLARIN KORONA İZNİ

Mahkumların korona izni bitecek mi diye soruluyordu. 30 Kasım'da sona erecek iznin 6 ay daha uzatılmasına ilişkin bir formül masada var. Meclis'teki 5. hak paketine önergeyle bir maddenin eklenmesi söz konusu. Bu konuda hakkındaki değerlendirmeler kabine toplantısında yapılacak.

ERDOĞAN AÇIKLAMA YAPACAK

Toplantının arkasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan basın açıklaması yapacak.

Euro kuru ne dek? Euro kaç TL? Euro alış ve satmak fiyatları için tıklayın. Dolar kuru ne kadar? Dolar kaç TL? Dolar alış ve satış fiyatları için tıklayın. Altın fiyatları için tıklayın. Gram altın ne değin? Çeyrek altın ne değin?

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor! Masada ekonomi ve salgın başlıklı 5 önemli konu var, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum