Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na açtığı 4 milyon 460 bin TL'lik davayı geri çekti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na açtığı 4 milyon 460 bin TL'lik davayı geri çekti, Tazminat taleplerinin 10 bin TL ve 1 milyon TL aralarında değişen davaların içeri ise Kılıçdaroğlu'nun 2011-2016 yılları aralarında mitinglerde ve toplantılarda yaptığı konuşmalarda.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na açtığı 4 milyon 460 bin TL'lik davayı geri çekti
Editör: 15Haber
20 Kasım 2021 - 23:01
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na açtığı 4 milyon 460 bin TL'lik davayı geri çekti,

Tazminat taleplerinin 10 bin TL ve 1 milyon TL aralarında değişen davaların içeri ise Kılıçdaroğlu'nun 2011-2016 yılları aralarında mitinglerde ve toplantılarda yaptığı konuşmalarda Erdoğan'a yönelik hakaret içerikli söylemler konu edilmişti.

SUÇLAMALAR FAZLA AĞIR

Miktar bakımından en yüksek istikrarlı 1'er milyon TL'den 3 farklı davanın konuları ise Rehyanlı'daki patlama ve Uludere'deki saldırıların arkasında hayatını kaybeden vatandaşların sorumlusu olarak Kılıçdaroğlu kadar Erdoğan'ın gösterilmesiydi. Benzer bir diğer davada ise Erdoğan'ı terör örgütü elemanı yetiştirerek Suriye'ye gönderme suçlamaları oldu.

15 TEMMUZ'DAN DAHA SONRA 17 DAVADAN FERAGAT ETTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun 'helalleşme' çağrısını göze çarpan ederek yaptığı konuşmada, Kılıçdaroğlu'na karşı açıp kazandığı davaları geri çektiğini ama Kılıçdaroğlu'nun bu konuda bir kıymet bilmediğine değindi. Erdoğan tarafından mahkemeye sunulan feragat dilekçesinde bir kereye bilerek şahsına yapılan her türlü saygısızlığı affettiğini vurguladı.

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na açtığı 4 milyon 460 bin TL'lik davayı geri çekti, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum