Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Kendilerine milleti değil de, vesayeti, darbecileri, teröristleri yoldaş kılanlar mankurtlardır"

KOCAELİ (İHA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Onları millete değil, vesayete, darbecilere, teröristlere, şu ya da bu emperyalist güce yoldaş yapanlar, aynı kıbleye yönelmemiş mankurtlardır. Milletimizle aynı yöne bakmadı, aynı duyguları paylaşmadı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Kendilerine milleti değil de, vesayeti, darbecileri, teröristleri yoldaş kılanlar mankurtlardır"
Editör: 15Haber
06 Ağustos 2022 - 19:15
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Kendilerine milleti değil de, vesayeti, darbecileri, teröristleri yoldaş kılanlar mankurtlardır", Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: KOCAELİ (İHA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Onları millete değil, vesayete, darbecilere, teröristlere, şu ya da bu emperyalist güce yoldaş yapanlar, aynı kıbleye yönelmemiş mankurtlardır. Milletimizle aynı yöne bakmadı, aynı duyguları paylaşmadı.

Kocaeli Milli İrade Meydanı'nda düzenlenen törene İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, belediye başkanları, milletvekilleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. . Törende vatandaşlara hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milletimiz ile yoldaş olduğumuzdan beri hak, hizmet ve eser yolundan hiç ayrılmadık. Onları millete değil, vesayete, darbecilere, teröristlere, şu veya bu emperyalist güce yoldaş yapanlar, aynı kıbleye yönelmemiş, aynı yöne bakmamış, paylaşmamış mankurtlardır. milletimizle aynı duygulara sahip. Dikkat ederseniz, attığımız her adımda politikacılardan sözde aydınlara kadar birçok kesimin sitemlerini takip ediyoruz. Bunlar olacak. Mesela derler ki; "Bu ülkeye rağmen Suriye'de adım atarsanız bu felaketler başımıza gelir. Bu Akdeniz ülkesine rağmen anlaşmalar yaparsanız bu tür çoraplar başımıza örülür. Kafkasya'daki güç dengelerine aldırmadan desteğinizi verirseniz çok acı çekeriz. Ekonomide bize dayatılan dengelere uymazsanız üzerimize yağar. Ülkenin ve milletin iyiliği için her alanda temsil ettikleri herkes adına benzer örtülü tehditler dile getiriyorlar.

"Binlerce yıllık devlet geleneğimizden ve Anadolu'daki binlerce yıllık varlığımızdan aldığımız ilhamla ayaklarımızdaki prangaları bir bir kırarak, büyük ve güçlü bir Türkiye'nin inşasına başladık. Elimizden prangalar çınlıyor, sırtımızdaki kamburu kaldırıyor ve milletimizle gönül bağımızı kuvvetlendiriyor" diyen Erdoğan, "Demokrasinin ve kalkınmanın asırlık altyapısında kendi hedeflerimize saplanıp kaldık" dedi. 20 yılda ülkemize kazandırdığımız birçok sabotaja, birçok tuzağa, birçok hileye rağmen bu yoldan ayrılmadık, sapmadık, tereddüt etmedik” dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan:

Detaylı bir şekilde, Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Kendilerine milleti değil de, vesayeti, darbecileri, teröristleri yoldaş kılanlar mankurtlardır" başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum