Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Tersane Komutanlığı'nda İşçilerle İftar Programı'nda buluştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Tersane Komutanlığı'nda İşçilerle İftar Programı'nda konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Tersane Komutanlığı'nda İşçilerle İftar Programı'nda buluştu
Editör: 15Haber
01 Mayıs 2022 - 21:33
Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre:

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle;

"HİÇ KİMSE BU MİLLETİN SIRTINI YERE GETİREMEZ"

1 Mayıs'ı öz bayramım adına da onama ediyorum. Tershane işçilerimizle TÜRK-İŞ sendikamızın temsilcileriyle baş başa bu dobra 1 Mayıs akşamında iftar vakti vakti sofrasında buluşarak bu sevince kuma iktisap etmek istedik. Sizlerin gözetiminde insanlığın Ramazan Bayramı'nı kutlama kartı ediyorum. Maalesef vatanımızda kimi kesimlerde nezdinde şükürsüzlük nezdinde tatminsizlik nezdinde kötümserlik ıpıssız aldı başını gidiyor. Halbuki elimizdeki şükredeceğiz sonraları elan iyisi düşüncesince çalışacağız. Bunun ne erişmek bulunduğunu en elleme siz Işçi kardeşlerim bilir. Dünyamız nezdinde krizi içre çırpınırken, kılıç enerjimizi yatırıma, istihdama, üretime, ihracata yönlendirdik.

Hayat pahalılığı hasebiyle alıntı gücümüz nezdinde zerre sakıt kabil fakat 30 milyon vatandaşımıza çalışacak iş, değme ay evine girecek derneşik sağlık sağladıktan sonraları İnşallah bu kayıpların hepsini de çelimsiz müddette telafi ederiz. Türkiye çalıştıkça, ürettikçe ve istikbaline ehil çıktıkça on paralık kimesne bu milletin sırtını hesabına getiremez. Elleriniz ovuşturarak Türkiye'nin tökezlemesini bekleyenleri 20 senedir bulunduğu denli artık da hüsrana uğratmaya bitmeme edeceğiz. Bu yolda akıbet nefesimize derece mücadelede kararlıyız. Bugün insanlığın ehil bulunduğu değme şeyin peşinde katı baş döndürücü bireyin alınteri, emeği ve fedakârlığı vardır.

"SORUNLARI AŞARAK YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ"

Eskiden bedava Yemek gayrimümkün derler. Emek olmadan o muazzam yapılar mensur edilemez. Emek olmadan üretimevi çarkları dönmez. Emek olmadan arazi işlenmez. Emek olmadan tarz su canlılık hiçbiri olmaz. Bu iyilikle hükümetlerimiz çağında çalışanların emeklerini almalarını sağlayacak adımlar attı. Türk ekonomisi nezdinde süredir ağır sınamalarda geçiyor. Bir bölümü iç dinamiklerden nezdinde bölümü global nedenlerden meydana gelen bu sorunları aşarak yolumuza bitmeme ediyoruz. Tüm mensuplarının maaşlarının minimal tutara derece bulunan kısmından sağlık ve mühür vergilerini kaldırdık. Devlet adına çalışanlarımıza korumak düşüncesince öz gelirlerimizden vazgeçtik. Son 20 yılda minimal tutarı 20 büküm artırmış olmamız tabii mühimdir fakat emekçilerimizin baş döndürücü elan nezdinde tomar adalet etmiş bulunduğu de nezdinde gerçektir. Hükümete geldiğimizden bu yana en baş döndürücü desteklediğimiz hususlardan bir tanesi de sendikalardır. Önümüzdeki devirde de çalışanlarımızı ve işçilerimizi değme bölgede desteklemeye bitmeme edeceğiz.

Sizler defans uran dalında arak döküp mesai veriyorsunuz. Aslında milletimizin güvenliği, ülkemizin güvenliği düşüncesince çalışıyorsunuz. Askerimizin sınırda yaptığını sizler burada yapıyorsunuz. Sizlerin ürettiği gemiler ve gayrı defans uran ürünleri ihracatımızın ehemmiyetli kalemleri ortada arsa alıyor. Türkiye'nin defans piyasasının bugünlere gelmesinde yardımı olan, amme kuruluşlarıyla, mühendisleriyle işçisiyle sizlere şükranlarımı sunuyorum. Yakın çevremizde yaşanmış bulunan muharebeler ve çatışmalar, terörle elde ettiğimiz tecrübeler, defans sanayinde elde ettiğimiz tecrübenin ne derece ehemmiyetli bulunduğunu gösteriyor. Artık şu an itibarıyla nısıf tayyare gemimizi yaptık. Denize indirdik. İnşallah demin de tamını yapacağız. O güne derece hiçbirimize ara vermek yok, duraklamak yok. Bu duygularla nezdinde defa elan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma çağımız ile erte kavuşacağımız Ramazan Bayramınızı kutlama kartı ediyorum.

Detaylı bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum