Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın üstü kapalı Lütfü Elvan eleştirisine Ahmet Davutoğlu'ndan sert tepki

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın üstü kapalı Lütfü Elvan eleştirisine Ahmet Davutoğlu'ndan sert tepki, Merkez Bankası'nın faizi 100 baz puan indirmesi kararının arkasından dolar, sert bir şekilde yükselişe geçerek rekor tazeledi ve 11 TL'nin üzerine çıktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın üstü kapalı Lütfü Elvan eleştirisine Ahmet Davutoğlu'ndan sert tepki
Editör: 15Haber
18 Kasım 2021 - 22:08
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın üstü kapalı Lütfü Elvan eleştirisine Ahmet Davutoğlu'ndan sert tepki,

Merkez Bankası'nın faizi 100 baz puan indirmesi kararının arkasından dolar, sert bir şekilde yükselişe geçerek rekor tazeledi ve 11 TL'nin üzerine çıktı. Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu da parti binasından naklen yayın gerçekleştirerek Merkez Bankası'nın verdiği kararı değerlendirdi.

"DÜN BİZE ATTIĞI İFTİRAYI, BUGÜN BAKANINA ATIYOR"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Define ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'ı kastederek "Bu yolda ben, faizi savunanla beraber olamam, olmam" sözlerine yüklenen Davutoğlu, "Dün bize attığı iftirayı bugün bakanına atıyor. İşte geldiğimiz nokta ortada. Faiz fena madem. Ve zeka nas besbelli haram madem, peki faiz böyle mi düşer? Faiz emirle, talimatnameyle mi düşer?" dedi.

Davutoğlu, konuşmasında şu açıklamaları yaptı:

"DOLAR, TL'YA KARŞI YÜZDE 50'DEN ARTI DEĞER KAZANDI"

Sadece son 8 ayda dolar, Türk Lirasına karşısında %50'den arti değer kazandı. Oysa dünyada hiç bir ülkenin milli parasının değerinde kaybı bunun yanına yaklaşmadı bile. Aylık 250 dolara düşen en düşük vergi ile hoş ülkemizi dünyanın en ucuz emekçi cenneti haline, köle pazarına çevirdiler. Maalesef başkaları için rant, kâr ve kazanç aramak olan bu cennet, vatandaşlarımız için enflasyon ve sefalet cehenneminde karın tokluğuna yaşamasına sebep oluyor.

JAPON EKONOMİSİ KIYASLAMASINA YANIT

Bakmayın faizlerin %19'dan %15'e indirildiğine; dünyanın en yüksek faizlerinden biri Türkiye'de. Dolar 11.25'i fark etti, Tahvil faizi %20.50'de. 3 sene önce "yetkiyi verin, faiz ve enflasyonla nasıl uğraşılır göreceksiniz" vaadi ile alınan emanete açık bir hıyanet tablosudur bu. Maalesef aldıkları bu karar hiç kimse için sürpriz olmadı. Bunun anlamı; "bindik bir alamete gidiyoruz kıyamete." Gerçeklikten öylesine koptular ama; dolar füze gibi tırmanıyor; bunlar çıkmış Japon ekonomisiyle kıyaslama yapıyor!

"İŞTE GELDİĞİMİZ NOKTA APAÇIK"

Cumhurbaşkanı ve Recep Tayyip Erdoğan'ın "Bu yolda ben, faizi savunanla beraber olamam, olmam" sözlerine karşılık Dvautoğlu şu ifadeleri kullandı:

"Şu sözlere bakar mısınız? "…Bu yolda ben, faizi savunanla beraber olamam, olmam. Bu görevde olduğum sürece faizle mücadelemi sonuna kadar sürdüreceğim ve enflasyonla mücadelemi de sürdüreceğim. Bu konuda Nas besbelli, Nas ortada olduğuna tarafından sana bana ne oluyor. Şu cehalete bakar mısınız? Sadece cehalet değil, dobra dobra yalan da söylüyor. Dün bize attığı iftirayı bugün bakanına atıyor. İşte geldiğimiz nokta apaçık. Faiz fena madem. Ve deha nas ortada haram madem, peki faiz böyle mi düşer? Faiz emirle, talimatnameyle mi düşer?

Faiz oranlarının %16'dan, %15'e düşürülmesinin arkasından sizce dolar düşecek mi? #faizkararı #Dolar

— Haberler (@Haberler) November 18, 2021 Euro kuru ne kadar? Euro kaç TL? Euro alış ve satmak fiyatları için tıklayın. Dolar kuru ne dek? Dolar kaç TL? Dolar alış ve satış fiyatları için tıklayın. Altın fiyatları için tıklayın. Gram altın ne değin? Çeyrek altın ne dek?

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın üstü kapalı Lütfü Elvan eleştirisine Ahmet Davutoğlu'ndan sert tepki, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum