Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın memleketinden zamlara karşı tepki

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın memleketinden zamlara karşı tepki, Zamlara karşı eylem başlatan CHP Rize İl Başkanlığı, büyük kasaba merkezinin gerisinde eylemlerine öteki ilçelerde de devam etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ’ın baba ocağı olan Güneysu ’da yapılan eylem.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın memleketinden zamlara karşı tepki
Editör: 15Haber
12 Ocak 2022 - 16:46
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın memleketinden zamlara karşı tepki,

Zamlara karşı eylem başlatan CHP Rize İl Başkanlığı, büyük kasaba merkezinin gerisinde eylemlerine öteki ilçelerde de devam etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ’ın baba ocağı olan Güneysu ’da yapılan eyleme, vatandaşlar, sivil toplum örgütleri temsilcileri katıldı.

ZAMLARIN ÖNÜNE GEÇİLEMİYOR

“Zamlara Hayır” eyleminin 6. Güneysu ’da düzenlediklerini bildiren CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, herkesin zam mağduru olduğunu ve zamların önüne geçilemediğini söyledi.

Her şeye zam yapıldığını hatırlatan Deniz,, “Ekmek 3 TL oldu. Böyle olursa 6 TL. olacak. Çünkü Tarımda az daha her şeyi ithal ediyoruz. Doğalgaza, akaryakıta, una, kağıda, meyveye, sebzeye ve neredeyse her şeye zam üstüne zam geldi. Gelmeye de devam ediyor. Son açıklanan bilgiye göre hükümet Rusya, Nijerya ve Azerbaycan ile kontratı biten bir takım doğal gaz anlaşmalarını yenilemediği için 170 dolara alabileceği doğalgazı bin 750 dolara alıyormuş. Kömüre, tüpe gelen zamlar. Bezdurdu artık” dedi.

“NIKAH DAVETİYESİ GELMESİN DİYE İNSANLAR DUA EDİYOR”

Elektriğe yapılan zammı da eleştiren Saltuk Deniz, “Evde elektrik uygulamak büyük bir cesaret ister ışık halkası gelmiştir. Bu gidişle yakında gaz lambaları ve mumlar evlerde baş köşeye oturacaktır. Bir Zamanlar nikah davetiyesi gelince sevinirdik, şu anda millet davetiye gelmesin diye dua etmeye başladı. Yapılan zamlar sonunda vatandaşlarımız ısınamaz, aydınlanamaz karnını doyuramaz hale gelmiştir” diye konuştu.

“20 YIL GERİ GİDİLDİ”

Zamların nedeninin yüksek enflasyon olduğunu vurgulayan Başkan Deniz, Türkiye ’nin 20 sene sonra 2002 yılının gerisine düştüğünü söyledi.

Saltuk Deniz, 2002 yılında enflasyon yüzde 29 olduğunu ileri sürerek “Şu Anda yüzde 36. Üretici fiyatları enflasyonu ise yüzde 70. neticede, 2022 yılına 2021 yılına göre daha da yoksullaşarak girdik. Akarsu müstahsillerinin, üreticilerinin kaybı ise yüzde 60 civarındadır. En Düşük ücrete yapılan zamlar, memurlara, emeklilere yapılan zamlar yeterli değildir. böylece Güneysu ’dan sesleniyoruz. Yeter artık bezduk, darlanduk, yanduk” ifadelerini kulandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın memleketinden zamlara karşı tepki, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum